Atcelta karantīna ap ĀCM skartajām saimniecībām Saldus pagastā

FOTO: Caro/ScanPix

Atcelta karantīna un ierobežojumi apkārt Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajām saimniecībām Saldus novada Saldus pagastā, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Paziņojumā teikts, ka "Druvas Unguriem" piederošā novietne, kas atrodas Saldus novada Saldus pagastā, un Rasmai Demiterei piederošā novietne, kas atrodas Saldus novada Saldus pagasta Druvā, ir pārbaudītas, kā arī tajās esošie transportlīdzekļi un pašas novietnes ir dezinficētas.

Tāpat noteiktajā uzraudzības zonā esošajās novietnēs ir veikti cūku klīniskie izmeklējumi, un laboratorisko izmeklējumu rezultāti uz ĀCM ir negatīvi.

Tāpēc PVD valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors ir atcēlis šogad 2.augusta un 7.augusta rīkojumus par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Saldus novada Saldus pagastā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad 2.augustā ĀCM vīruss tika konstatēts "Druvas Unguru" vairāk nekā 15 000 cūku ganāmpulkā, kas ir līdz šim lielākais Latvijā reģistrētais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām. Tāpat augustā mājas cūku saslimšana ar ĀCM šogad tika konstatēta Saldus novada Saldus pagasta Druvā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama slimība, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Uz augšu