S, 13.08.2022.

Bunkus ģimene preses konferencē informēs par turpmāko rīcību slepkavības izmeklēšanā

TVNET/LETA
Bunkus ģimene preses konferencē informēs par turpmāko rīcību slepkavības izmeklēšanā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Mašīna, kurā tika nošauts Mārtiņš Bunkus
Mašīna, kurā tika nošauts Mārtiņš Bunkus Foto: INTS KALNINS/REUTERS

Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimene šodien plkst.13 preses konferencē viesnīcā "Tallink Hotel Riga" informēs par turpmāko rīcību, lai sekmētu un panāktu administratora slepkavības izmeklēšanu, informē administratora brālis Kristaps Bunkus.

"Pēc pieciem mēnešiem bez būtiska progresa izmeklēšanā zūd pārliecība, ka Valsts policija un iekšlietu jomas politiskā vadība spēj nodrošināt slepkavības profesionālu izmeklēšanu un atklāt vainīgos," teikts administratora brāļa Kristapa Bunkus paziņojumā.

Pēdējos mēnešos kļuvuši zināmi vairāki fakti par šo slepkavības lietu. 23.augustā Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis Latvijas radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka tobrīd policijai nav izdevies atrast Bunkus slepkavības ieroci. TV3 raidījums "Nekā personīga" 21.oktobrī ziņoja, ka slepkavas šāvuši ar Kalašņikova automātu, kas ražots bijušajā PSRS teritorijā.

Ķuzis toreiz "Krustpunktā" pastāstīja, ka slepkavības sagatavošanā iesaistīti pietiekami daudzi cilvēki, visticamāk, ar nepieciešamajām priekšzināšanām un ar organizētās noziedzības starpniecību.

Ķuzis prognozējot divus iznākumus, proti, policijai izdosies aizturēt noziedzniekus, vai arī izdosies noskaidrot, "kas, par ko un kā", bet diemžēl kādu apstākļu dēļ vainīgos nevarēs aizturēt.

"Nekā personīga" vēstīja, ka slepkavības lietā tiesisko palīdzību Latvijas policijai sniedz Lietuva, Polija, Vācija un vēl divas valstis. Palīdzība esot prasīta arī ASV Federālajam izmeklēšanas birojam, jo Bunkus februāra beigās Vašingtonā ticies ar kādu bijušo ASV Valsts departamenta darbinieku, lai runātu par "ABLV bank" un Bunku kā iespējamu tās likvidatoru

Nogalinātā advokāta automašīnā videoreģistrators bijis sabojājies, un nozieguma brīža ieraksta neesot.

Jau ziņots, ka Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess. Izmeklēšanas pamatversija ir, ka noziegums paveikts saistībā ar upura profesionālo darbību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu