Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rīgā gājuši bojā četri cilvēki

Papildināts
LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Nedēļas laikā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, no tiem četri gājuši bojā vakar, izceļoties ugunsgrēkam dzīvojamā mājā Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Šonakt īsi pēc pusnakts dienests saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega otrā stāva dzīvoklis un bēniņi 120 kvadrātmetru platībā. Glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja sešus cilvēkus, bet četri cilvēki ugunsnelaimē gāja bojā.

Sabiedriskā medija portāls lsm.lv ziņo, ka, visticamāk, ugunsgrēks izcēlies, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. Mājā nav bijis dūmu detektora, un, ierodoties glābējiem, koka ēkas otrā stāva dzīvoklis un bēniņi jau dega ar atklātu liesmu. Plkst. 4.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt piektdien pa dienu saņemts izsaukums uz Engures novadu, kur ar atklātu liesmu 320 kvadrātmetru platībā dega dzīvojamajā mājā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots mediķiem.

Viņa skaidroja, ka šogad kopumā ugunsnelaimēs gājuši bojā 63 cilvēki. Turklāt vairumā gadījumu tās saistāmas tieši ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, neuzmanīgu sveču dedzināšanu, bojātu apkures ierīču lietošanu vai degtspējīgus priekšmetu novietošanas pie krāsns.

«Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības,» uzsvēra dienesta pārstāve.

Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot vairākus drošības padomus, tai skaitā iztīrīt dūmvadus un pārbaudīt apkures ierīču stāvokli, kā arī pie tām nenovietot viegli degtspējīgus priekšmetus. VUGD arī aicina pārliecināties, ka ir aiztaisītas krāsns durtiņas.

Speciālisti arī aicina, gatavojot ēdienu, neatstāt to bez uzraudzības, nelietot bojātas elektroierīces, nesmēķēt telpās un uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, kas laikus brīdinātu par izcēlušos ugunsgrēku.

Ja tomēr ir izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, atgādina VUGD.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu