T, 10.08.2022.

Partijas piesaka vēlmes Saeimas komisiju vadībai

Papildināts
LETA
Partijas piesaka vēlmes Saeimas komisiju vadībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

13.Saeimā ievēlētie politiskie spēki, turpinot sarunas par parlamenta darbu, piesaka vēlmes arī Saeimas komisiju vadībai.

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) plāno pretendēt uz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un parlamenta Eiropas lietu komisijas vadīšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Budžeta komisijas vadītāja amatam paredzēts virzīt Mārtiņa Bondara (AP) kandidatūru, bet uz Eiropas lietu komisijas vadītājas amatu - Vitu Andu Tēraudu (AP).

Jaunā konservatīvā partija (JKP) savā pārziņā vēlētos Budžeta komisiju, Juridisko komisiju, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

"KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Budžeta un Juridiskajai komisijai jābūt "KPV LV" vai JKP pārziņā.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība arī gribētu vadīt Tautsaimniecības komisiju, ko vēlētos uzticēt Jānim Dūklavam, kā arī Nacionālās drošības komisiju, kuras vadītāja amatam piedāvātu Māri Kučinski, liecina neoficiālā informācija.

Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK starp prioritātēm varētu būt Ārlietu komisija, kuras vadībai varētu virzīt politiķi Rihardu Kolu.

Savukārt "Jaunā Vienotība" (JV) varētu pretendēt uz Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadību, kā kandidātu virzot Andreju Judinu. Tāpat JV bija vērtējusi iespēju uz Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāja amatu virzīt Arvilu Ašeradenu.

"Saskaņa" vēlētos saglabāt tās pārziņā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. "Saskaņas" politiķis Andrejs Klementjevs aģentūrai LETA pauda, ka Vjačeslavam Dombrovskim (S) ir liela pieredze ar ekonomiskiem pētījumiem, līdz ar to viņš varētu būt labs kandidāts Ilgtspējīgas komisijas vadītāja amatam.

Klementjevs arī informēja, ka ceturtdien plkst.10 notiks Saeimas Prezidija un frakcijas pārstāvju sanāksme, kurā tiks lemts par principiem komisiju izveidošanai.

Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20.novembrī, šāda vienošanās šodien panākta Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē.

Deputāti gan atalgojumu saņems kopš 6.novembra, arī līgumus ar deputātu palīgiem varot noslēgt kopš 6.novembra, aģentūrai LETA skaidroja parlamentā.

Šodienas sanāksmē tika atbalstīts lēmumprojekts par Saeimas komisijas izveidošanas noteikumiem.

Lēmumprojektā nosauktas likumdošanas komisijas, no kurām deputāts var tikt ievēlēts tikai vienā no tām. Attiecīgais nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās mazajās komisijās. Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.

Tāpat paredzēts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlē pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā par diviem deputātiem no katras frakcijas.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe rosināja par komisiju sastāvu lemt tuvāk valdības izveidošanai noteiktajam termiņam - 21.novembrim.

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) sākotnēji gan norādīja, ka būs slikta sajūta, ja parlaments tik ilgi nestrādātu.

Pēc diskusijām tika nolemts sēdi komisiju apstiprināšanai rīkot nevis 16.novembrī, bet 20.novembrī - datumā, kuru rosināja Strīķe. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai'/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars aicināja atbalstīt priekšlikumu no partijas, kuras pārstāvim Valsts prezidents ir uzticējis valdības veidošanu.

Šodien sanāksmē JKP frakcijas pārstāvji norādīja uz to, ka viņiem nav salāgoti datori, lai būtu pieeja piekļūt e-pastiem un varētu saņemt nepieciešamo informāciju. Pēc Mūrnieces aicinājuma Saeimas izpilddirektors Māris Zelčs informēja, ka visiem Saeimā klātesošajiem deputātiem šodien var atrisināt tehniskā nodrošinājuma jautājumus. Zelčs solīja laicīgi nodrošināt pieeju e-pastiem, lai deputāti līdz 13.novembrim varētu saņemt informāciju par strādāšanu parlamenta grupās sadarbībai ar citām valstīm.

Par šī lēmumprojekta apstiprināšanu Saeima lems sēdē 13.novembrī.

Pēc tam deputātu kandidatūras darbam parlamenta komisijās būs jāpiesaka līdz 15.novembrim plkst.17, iesniedzot dokumentus Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai ("Attīstībai/Par!").

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu