Ārzemēs dzīvojošie latvieši 11.novembrī atzīmēs Lāčplēša dienu

Svecīšu nolikšana 11.novembra krastmalā par godu Lāčplēša dienai

FOTO: LETA

Ārzemēs dzīvojošie latvieši ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Lāčplēša dienu, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Kā liecina portāla "latviesi.com" informācija, Lāčplēša dienas atceres pasākumā Daugavas Vanagu Londonas nama zālē šodien plkst.17 notiks piemiņas svecīšu iedegšana, referāta "Lāčplēša ordeņa stāsti un patriotisms" lasījums, kā arī filmas "Nameja Gredzens" seanss.

Savukārt 11.novembrī "Mayo" Latviešu atbalsta grupas skoliņa "Graudiņš" Īrijā organizē Lāčplēša dienas un Latvijas simtgades svinības, kas notiks Klērmorisas pilsētas zālē. Svinību koncertā, kas sāksies plkst.18 piedalīsies viesi no Galvejas un Longfordas. Ieeja pasākumā plānota jau no plkst.17, kad varēs apskatīt dažādus rokdarbus izstādē "Vērības". Pēc koncerta plānota saviesīgā daļa ar izdziedāšanos un izdancošanos.

Tāpat 11.novembrī Sandjego-Rīgas Sadraudzības Asociācija aicina uz ērģeļu koncertu Sandjego Balboa Parka "Spreckels" Ērģeļu Paviljonā ASV plkst.17, atzīmējot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju. Koncerts būs bezmaksas.

Kā liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) informācija, Kaļiņingradā 11.novembrī plānots Lāčplēša dienas koncerts starptautiskā Džeza festivāla laikā.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte aģentūrai LETA norādīja, ka daudzus gadus latvieši ārzemēs vienmēr ar lielu cieņu un godu atzīmē 11.novembri. "Šī diena ir arī mūsu lielā patriotu un varoņu piemiņas diena, kad visi sanākam kopā uz dievkalpojumiem latviešu baznīcās. Daugavas Vanagu mītnēs tiek noturēti referāti un varoņu godināšanas pasākumi. Latviešu skolu audzēkņi uzstājas ar deklamējumiem un dziesmām," sacīja Saulīte.

Viņa norādīja, ka patriotisms ir neatņemama latvietības sastāvdaļa, piebilstot, ka 11.novembra atzīmēšana plānota ASV, Kanādā, Austrālijā un arī Eiropā.

Savukārt Amerikas latviešu apvienības (ALA) pārstāve Marisa Gudrā skaidroja, ka Lāčplēša dienu ASV svin mazāk nekā Latvijā, tomēr pasākumi notiekot. Piemēram, ASV galvaspilsētā Vašingtonā pasākumu rīkos Latvijas vēstniecība, ASV. Tāpat plānots piemiņas brīdis "Rock Creek" kapsētā.

Ņujorkā Jonkeru draudzē 11.novembrī plānotas pusdienas un Latvijas vēstnieka ANO Andreja Pildegoviča uzruna.

Uz augšu