Latviju šonedēļ apmeklēs Islandes prezidents

Islandes prezidents Gudni Jouhannessons ar sievu

FOTO: AFP/SCANPIX

Lai svinētu Latvijas valsts simtgadi, no 15. novembra līdz 18. novembrim Latviju valsts vizītē apmeklēs Islandes prezidents Gudni Jouhannessons, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Piektdien, 16. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā sveiks Islandes prezidentu pie Rīgas pils. Vizītes turpinājumā paredzēta oficiālā fotografēšanās un parakstīšanās viesu grāmatā, dāvanu apmaiņa un Latvijas un Islandes prezidentu divpusējā tikšanās, abu valstu delegāciju tikšanās un paziņojums presei. Savukārt pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija.

Pēc tikšanās ar amatpersonām Islandes prezidents uzstāsies ar lekciju Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Vizītes pirmās dienas noslēgumā abu valstu prezidenti apmeklēs koncertu "Mūsu Operai 100", kas notiks cikla "Dzimuši Latvijā" ietvaros Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Sestdien, 17. novembrī, Islandes prezidents apmeklēs muzeju kopizstādi "Latvijas Gadsimts" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, bet pēcpusdienā piedalīsies Islandes vēstniecības un Islandes goda konsulāta Latvijā rīkotajā seminārā par Islandes-Latvijas sadarbību biznesa, kultūras un izglītības jomās.

Svētdien, 18. novembrī, Islandes prezidents kopā ar citiem augstiem viesiem piedalīsies Latvijas valsts simtgadei veltītajos svinīgajos pasākumos.

Islande bija pirmā valsts pasaulē, kura 1991. gadā oficiāli atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Uz augšu