Serbijas prezidentu sarūgtinājusi ceremonijā Parīzē pieredzētā izturēšanās

Francijas prezidents Emanuels Makrons (no kreisās) sarokojas ar Serbijas prezidentu Aleksandru Vučiču

FOTO: EPA/Scanpix

Serbijas prezidentu Aleksandru Vučiču esot sarūgtinājusi izturēšanās, kādu viņš pieredzējis Pirmā pasaules kara noslēguma simtgades ceremonijā Parīzē, kur Kosovas līderim vieta tribīnēs ierādīta tuvāk pasaules lielvaru līderiem, vēsta Serbijas mediji.

Kā redzams laikrakstu publicētajās fotogrāfijās, Kosovas prezidents Hašims Tači ceremonijas tribīnēs atradies tieši aiz Francijas, Vācijas, Krievijas un ASV līderiem, bet Serbijas prezidenta vieta bijusi citās tribīnēs iepretim pasaules lielvaru līderu tribīnēm.

"Varat iedomāties, kā es jutos," Serbijas mediji citē prezidenta teikto. Vučičs sacījis, ka viņam esot "sakāpis kamols kaklā".

"Es nespēju noticēt tam, ko redzēju, zinot, kādus upurus serbu tauta nesusi Pirmajā pasaules karā."

Atbilstoši vēsturnieku aplēsēm Serbija proporcionāli tās iedzīvotāju skaitam Pirmajā pasaules karā zaudējusi vislielāko cilvēku skaitu.

"Man uzreiz bija jāizlemj, ko darīt - darīt kaut ko vai nedarīt neko, palikt mierā un klusēt, lai es varētu sarokoties ar Trampu un Putinu," sacījis Vučičs.

Viņš norādīja, ka pieņēmis lēmumu palikt, kas bijis pareizs, lai viņam būtu iespēja "runāt par Serbiju".

Arī divdesmit gadu pēc kara starp Serbijas spēkiem un Kosovas albāņu partizāniem attiecības Belgradas un Prištinas starpā saglabājas spraigas.

Kosova 2008.gadā vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību, ko atzinušas vadošās rietumvalstis, bet Belgrada nosodījusi.

Vučičs solījis grandiozu uzņemšanu Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kas nākammēnes apmeklēs Serbiju.

Uz augšu