Asanžam ASV izvirzītas apsūdzības

TVNET/LETA/AFP
Asanžam ASV izvirzītas apsūdzības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Vietnes "WikiLeaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam Savienotajās Valstīs izvirzītas apsūdzības, atsaucoties uz prokuratūras dokumentu, ziņo "WikiLeaks". Vietne vēsta, ka ASV prokuratūra kļūdas dēļ atklājusi aizzīmogoto apsūdzības rakstu, pievienojot to citai, ar Asanžu nesaistītai lietai ASV apgabala tiesā Virdžīnijas štatā.

Taču kādas tieši apsūdzības Asanžam izvirzītas, pagaidām nav zināms.

Apsūdzības rakstu kļūdas dēļ atklājis prokurora palīgs Kellens Dvaiers, kas to pievienojis dokumentiem, kurus iesniedzis tiesā citā lietā, un pēc tam aicinājis tiesu paturēt šo dokumentu aizzīmogotu līdz brīdim, kad Asanžs būs aizturēts.

Dvaiers strādā arī pie "WikiLeaks" lietas. Informēti avoti ziņo, ka apsūdzības raksts ir īsts un atklāts kļūdas dēļ.

ASV mediji par apsūdzības rakstu Asanžam uzzināja, pateicoties Džordža Vašingtona Universitātes pasniedzēja Šeimusa Hjūsa tvītam. Viņš uzmanīgi seko līdzi publiski pieejamajiem tiesu dokumentiem.

ASV amatpersonas šo apsūdzības rakstu nav komentējušas.

Taču prokuratūras preses pārstāvis ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja, ka dokuments iesniegts tiesā kļūdas dēļ.

Asanžs kopš 2012.gada jūnija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kur viņš ieradās, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai. Tur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu.

Zviedrijas prokuratūra pagājušā gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču viņš joprojām var tikt aizturēts, ja atstās vēstniecību, jo 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma.

Asanžs, kura izveidotā tīmekļa vietne publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu, vienmēr noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās izvarošanā. Viņš atteicies doties uz Zviedriju, baidoties no izdošanas ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu.

Asanžs un viņa atbalstītāji jau sen apgalvo, ka ASV varasiestādes slepeni izvirzījušas viņam apsūdzības, ko ASV amatpersonas līdz nesenam laikam noliedza.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu