Iespējamie nelikumīgie ziedojumi: €27 500 ZZS un €57 000 NSL

Partijas "NSL" līdere Ingūna Sudraba

FOTO: LETA

Partiju apvienības Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partijas "No sirds Latvijai" (NSL), iespējams, nelikumīgas finansēšanas lietā kopumā figurē nelikumīgi ziedojumi aptuveni 85 000 eiro apmērā.

Prokuratūra paziņojumā presei raksta, ka Ģenerālprokuratūra uzrādījusi apsūdzības četrām personām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā. Pret Jūrmalas pilsētas pašvaldības amatpersonu sākta kriminālvajāšana par partiju apvienības nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu. LETA jau šorīt rakstīja, ka amatpersona ir Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un iesaistītais politiskais spēks ir ZZS.

Tāpat Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret kādu fizisku personu par partiju apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par nelikumīgu kādas partijas finansēšanu lielā apmērā, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. LETA jau vēstīja, ka šī persona ir uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un minētie politiskie spēki ir ZZS un NSL.

Kā uzskata apsūdzība, Truksnis ir vienojies ar Krūmiņu par ZZS finansēšanu lielā apmērā, lai kā šajā politiskā spēkā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas biedrs izmantotu nelikumīgos ziedojumus, kas veikti ar trešo personu starpniecību, savām un politiskā spēka vajadzībām priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām 2017.gada vasarā. Kopumā, prokuratūras ieskatā, Jūrmalas domes amatpersona pieņēmusi 27 500 eiro.

Tāpat Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret vēl vienu fizisku personu par nelikumīgu partijas finansēšanu lielā apmērā, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir finansists Jorens Raitums.

Prokuratūra paziņojumā presei raksta, ka divas fiziskas personas, darbojoties personu grupā, nelikumīgi finansējušas NSL lielā apmērā, proti, politiskais spēks pieņēmis 56 894 eiro.

Apsūdzība arī uzskata, ka viena fiziska persona politiskajai organizācijai un tieši politiskā spēka priekšsēdētājai nelikumīgi sniegusi finansiālu atbalstu 3750 eiro apmērā, ko politiskais spēks pieņēmis. Prokuratūra neprecizē, kuram politiskajam spēkam nauda dota, taču NSL priekšsēdētāja ir bijusī Saeimas deputāte Inguna Sudraba.

Tāpat KNAB šajā lietā rosināja apsūdzēt Trukšņa biroja vadītāju Ingrīdu Vilkārsi. Prokuratūras paziņojumā rakstīts, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldības amatpersona un minētās pašvaldības darbiniece, lai slēptu amatpersonas neattaisnotu prombūtni, viltoja dokumentus.

LETA iepriekš vēstīja, ka KNAB Truksnim bija aizliedzis tikties ar toreizējo ZZS Saeimas frakcijas vadītāju Augustu Brigmani, Krūmiņu un savulaik ar NSL saistīto Raitumu. Tāpat KNAB bija aizliedzis Truksnim apmeklēt ZZS biroju.

Truksnis patlaban apturējis darbību ZZS ietilpstošajā Latvijas Zaļajā partijā.

Uz augšu