Ukrainas Bruņotajos spēkos izsludināta pilna kaujas gatavība

TVNET/LETA
Ukrainas Bruņotajos spēkos izsludināta pilna kaujas gatavība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21
Foto: TASS/Scanpix

Saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainas karakuģiem un Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ieteikumu valstī noteikt karastāvokli Ukrainas Bruņotajos spēkos pirmdien izsludināta pilna kaujas gatavība, teikts Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba paziņojumā.

"Balstoties uz Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmumu ieviest karastāvokļa tiesisko režīmu,  Ģenerālštāba priekšnieks - Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks [ģenerālis Viktors Muženko] devis rīkojumu Ukrainas Bruņoto spēku vienībās un daļās noteikt pilnu kauja gatavību," sacīts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka svētdien Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tās robežapsardzes kuģis taranējis Ukrainas Jūras spēku velkoni, kurš līdz ar diviem bruņu kuteriem no Odesas ostas Melnajā jūrā bija devies uz Mariupoles ostu Azovas jūrā cauri Kerčas šaurumam, kas atdala Krieviju no tās anektētās Krimas pussalas. Krievijas robežsardzes kuģis arī atklājis uguni, ievainojot sešus Ukrainas jūrniekus, un Krievijas specvienība sagrābusi Ukrainas kuģus, paziņojušas Ukrainas varasiestādes.

Maskava apsūdz Ukrainu, ka tās kuģi iebraukuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos. Kijeva to noliedz, uzsverot, ka par savu kuģu braucienu iepriekš paziņojusi saskaņā ar starptautiskajiem kuģošanas drošības noteikumiem, tomēr Krievijas robežapsardzes kuģi veikuši klaji agresīvas darbības pret Ukrainas Jūras spēku kuģiem.

Naktī uz pirmdienu notika Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēde, kurā tika nolemts ieteikt prezidentam Petro Porošenko uz 60 dienām ieviest valstī karastāvokli. Parlamenta sēde, kurā tiks lemts par karastāvokļa noteikšanu. paredzēta pirmdien plkst.16.00 pēc vietējā laika, kas vienāds ar Latvijas laiku.

Eiropas Savienība un NATO svētdien aicināja mazināt spriedzi starp Krieviju un Ukrainu pie Krimas krastiem un mudināja Maskavu atjaunot brīvu satiksmi Kerčas šaurumā.

Situāciju saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainas karakuģiem pirmdien ārkārtas sēdē izskatīs ANO Drošības padome.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais