Erdogans piedāvājas par vidutāju Krievijas un Ukrainas krīzē

FOTO: AP/Scanpix

Turcija varētu uzņemties vidutājas lomu Krievijas un Ukrainas attiecībās, lai mazinātu spriedzi pēc svētdienas notikumiem Kerčas šaurumā, kur Krievija sagrāba trīs Ukrainas karakuģus, ceturtdien paziņojis Turcijas autokrāts Redžeps Tajips Erdogans. Turcija pēdējā laikā uzlabojusi attiecības ar Maskavu, taču cenšas uzturēt draudzīgas saites arī ar Kijevu.

"Šeit mēs varētu uzņemties vidutāju lomu un esam to apsprieduši ar abām pusēm," žurnālistiem Stambulā paziņoja Erdogans pirms došanās uz G20 samitu Argentīnā.

Zināms, ka Erdogans trešdien sazvanījies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un ASV prezidentu Donaldu Trampu.

"Gan Putina kungs, gan Porošenko kungs mūsu sarunās izteica prasības. Mēs nodosim Ukrainas prasības Putina kungam tikšanās laikā Argentīnā," paziņoja Erdogans, piebilstot, ka šo jautājumu G20 samita laikā Buenosairesā apspriedīs arī ar ASV prezidentu.

Kopš 2016.gada vidus Ankaras attiecības ar Maskavu ir uzlabojušās. Turcija ir vienojusies ar Krieviju par Krievijā ražotu pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi.

Vienlaikus Erdogans centies saglabāt labas attiecības ar Ukrainu.

Kā ziņots, svētdien Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā.

Uz augšu