Godalgots "Der Spiegel" žurnālists atzīstas, ka rakstos šo un to piefantazējis

FOTO: AP/Scanpix

Vācijas žurnāls "Der Spiegel" atlaidis godalgotu štata žurnālistu, kurš atzinies dažādu izfantazētu detaļu un citātu iekļaušanā savos rakstos. 

Klāss Relociuss "izgudrojis stāstus un galvenos varoņus" vismaz 14 no 60 rakstiem, kas parādījušies žurnāla drukātajās un interneta versijās, raksta "Der Spiegel", brīdinot, ka var būt skarti arī citi izdevumi.

33 gadus vecais Relociuss atzinies rakstu safabricēšanā un atkāpies. Viņš rakstus žurnālam veidojis septiņus gadus un ieguvis daudzas pētnieciskās žurnālistikas balvas, ieskaitot CNN Gada žurnālista balvu 2014.gadā.

Šomēnes viņš tika pasludināts par Vācijas Gada reportieri par rakstu par jaunu sīriešu zēnu.

Krāpšanās atklājusies, kad viņa kolēģim, kas ar viņu strādāja pie raksta par ASV-Meksikas robežu, radās aizdomas par dažām detaļām Relociusa izklāstā.

Kolēģis galu galā sazinājies ar diviem avotiem, kurus Relociuss plaši citē novembrī publicētajā rakstā, un abi teikuši, ka nekad nav ar viņu tikušies.

Safabricēto rakstu vidū ir arī raksti par jemeniešu ieslodzīto Gvantanamo cietumā un NHL zvaigzni Kolinu Keperniku.

Hamburgā bāzētais žurnāls, kurš tiek cienīts par saviem dziļajiem izmeklēšanas rakstiem, notikušo raksturoja kā "zemu punktu "Der Spiegel" 70 gadu vēsturē".

Izveidota komisija visa Relociusa darba žurnālā izmeklēšanai.

Relociuss arī veidojis rakstus virknei citu labi pazīstamu mediju, tostarp laikrakstiem "taz", "Welt" un "Frankfurter Allgemeine" svētdienas izdevumam.

Uz augšu
Back