Tokijā automašīna ietriecas pūlī; ir cietušie
Papildināts

Augstākais tornis pasaulē - Tokijas „Debesu koks” (Japāna). Šis 634 metrus augstais tornis tika atklāts 2012.gadā, un kļuva par pasaulē augstāko troni. Tā ir otra augstākā celtne pasaulē. Šī ēka nodrošina radio un televīzijas signāla raidīšanu, taču tāpat šeit ir restorāns un skatu tornis. Ņemot vērā, ka Tokija atrodas seismiski aktīvā reģionā, šis tornis būvēts, lai spētu izturēt jebkāda stipruma zemestrīces, un, atsaucoties uz dizaineriem, torņa balsti spēj absorbēt līdz pat 50% zemestrīces radītās enerģijas. FOTO: Reuters/Scanpix

Autofurgonam ietriecoties cilvēku pūlī, Tokijā īsi pēc pusnakts ievainoti deviņi cilvēki, no kuriem viens guvis smagas traumas.

Nelielo autofurgonu vadīja 21 gadus vecas vīrietis Kazuhiro Kusakabe, kurš aizbēga no notikuma vietas, bet aptuveni pusstundu vēlāk tika aizturēts tuvējā parkā, vēsta ziņu aģentūra "Kyodo News".

Viņš policistiem sacīja, ka pastrādājis teroraktu, atriebjoties par nāvessodu. Nav zināms, vai viņš domājis konkrētu sodu kādai personai vai nāvessodu vispār.

Japānā ceturtdien nāvessods tika izpildīts diviem cilvēkiem, bet jūlijā ar nāvi tika sodīti visi 13 pastardienas kulta "Aum Shinri Kyo" ("Augstākās patiesības sekta") dalībnieki, kas tika notiesāti par zarīna gāzes uzbrukumu Tokijas metro 1995.gadā.

"Kyodo News" vēsta, ka Kusakabes izteikumi un uzvedība likusi varasiestādēm apšaubīt viņa garīgās veselības stāvokli un viņa spēju uzņemties kriminālatbildību par notikušo.

Viņš policijai atzinies, ka ar autofurgonu atbraucis no Osakas prefektūras un vēlējies nogalināt cilvēkus, kuriem uztriecies virsū.

Autofurgonā tika atrasta kanna ar petroleju, ko viņš gribējis izmantot, lai aizdedzinātu transporta līdzekli, ziņo "Kyodo News".

Incidents notika aptuveni desmit minūtes pēc pusnakts Takestas ielā, kur pēc jaunā gada sagaidīšanas atradās daudz cilvēku.

Šī iela ir populāra iepirkšanās vieta ar daudziem modes preču veikaliņiem, un to iecienījuši gados jauni cilvēki un tūristi.

Astoņi cilvēki tika ievainoti ar autofurgonu, bet devītajam furgona vadītājs uzbruka pēc izkāpšanas no transporta līdzekļa. "Kyodo News" vēsta, ka viens no cietušajiem atrodas kritiskā stāvoklī.

Uz augšu
Back