Turcijā tiesnesim par "terorismu" piespriež desmit gadus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/AFI

Ankaras tiesa piektdien piesprieda bijušai tiesu sistēmas augsta ranga amatpersonai desmit gadus ilgu cietumsodu par noziegumiem, kas saistīti ar "terorismu", aģentūrai DPA pavēstījis notiesātā advokāts.

Murats Arslans tika notiesāts par dalību trimdā dzīvojošā islāmistu sludinātāja Fetulas Gilena kustībā.

Turcija Gilenu apsūdz par neveiksmīgā 2016.gada militārā apvērsuma organizēšanu, bet viņa vadīto kustību pasludinājusi par teroristisku organizāciju.

Pēc apvērsuma mēģinājuma izgāšanās par saistību ar Gilena kustību apcietināti desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Arslans savulaik bija Turcijas Konstitucionālās tiesas referents un vadīja Tiesnešu un prokuroru savienību, kas pēc puča novēršanas tika likvidēta.

Arslana advokāts pastāstīja, ka viņa klients pirmstiesas apcietinājumā atradies jau divus gadus un trīs mēnešus. Arslana aizstāvji, protestējot pret prāvas gaitu, piektdien pameta tiesas zāli.

Taču tiesnesis prāvu neapturēja un nenozīmēja apsūdzētajam jaunu advokātu. Viņš procesu turpināja un lēma par apsūdzētā notiesāšanu.

2017.gadā Eiropas Padomes Parlamentārā Asambleja Arslanam, kas tad jau atradās apcietinājumā, piešķīra Vāclava Havela cilvēktiesību balvu.

Savā vēstījumā, kas balvas pasniegšanas ceremonijā tika nolasīts, klāt neesošais Arslans norādīja, ka Turcija kļuvusi par valsti, kur "likuma aizstāvji (..) tiek pasludināti par teroristiem".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu