Danilāns: alkohols pagarina mūžu, pasargā no slimībām, aknu cirozes. Uzzini, cik daudz to var lietot!
Profesora mērvienība

FOTO: Depositphotos, LETA

Vai alkohols patiesi ir tik slikts, cik par to mēs runājam? Un cik daudz vai maz var, ja ārsts tev saka "ar mēru"? 

LTV1 raidījumā "4.studija" profesors Anatolijs Danilāns šoreiz atbild uz skatītāju jautājumiem par alkoholu. Lai taptu skaidrāks skats par to, vai alkohols ir tik slikts, profesors uzbur ainu: "Iedomājieties, ka mums apkārt skraida mazas un niknas molekulas. Alkohola molekulas. Kāpēc viņas ir niknas? Tāpēc, ka molekulas dusmojas uz mediķiem, ka visu vainu uzveļ viņām - ka bojā aknas, sirdi, asinsvadus.

Nē, mēs esam labiņas molekulas un mēs neko nebojājam. Un alkoholam ir taisnība - tas neko nebojā. Alkohols organismā tiek atindēts. Un stulbi atindēts - goda vārds!

53

Tas tikai parāda, ka māte daba nav paredzējusi, ka mēs lietosim tik daudz alkohola... Vispirms alkohols tiek pārvērsts par alkohola dehidrogenāzi (acetaldehīdu). Un tas ir nikns, tāpēc alkohols dusmīgs. Jebkādā mērā uzņemtais alkohols nedarbojas kaitīgi. Mūsu organisms to pārveido par kaitīgu vielu!"

Danilāna ieteiktais mērs!

Kāds tad ir profesora ieteiktais alkohola mērs? Pirms to atklāj, Anatolijs stāsta: "Ir pasaulē jauni pētījuma dati, un par tiem es nešaubos, jo nāk no civilizētām valstīm un vairākkārt pārbaudīti.

Respektīvi, alkohols pagarina mūžu un pasargā no slimībām, no aknu cirozes, īpaši no sirds asinsvadu saslimstībām. Tikai, protams, ja tas ir lietots ar mēru! 

53

Sākumā izpētīja, ka sarkanvīns labāks par baltvīnu, bet tagad atklāts - kleksējiet iekšā tik šņabi!

Alkohols ir labs ar daudzām īpašībām: tas atindē dažas indīgas vielas, kas izstrādājas mūsu vielmaiņas rezultātā."

53

Kāda tad ir Danilāna ieteiktā alkohola veselīgā mērvienība? 

"Alkoholu, 96-grādīgo spirtu var lietot meitenes 30 g, puiši 40 g. Protams, neviens jau nedzers 96-grādīgo spirtu, bet pārrēķinot, cik grādīgu alkoholu grib dzert, var izrēķināt - lūk jums uzdevums!"

Uz augšu
Back