O, 28.03.2023.

Šovasar Baltijas jūrā būs aizliegts zvejot mencas

TVNET/LETA
Šovasar Baltijas jūrā būs aizliegts zvejot mencas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Zvejas tīkls; ilustratīvs foto.
Zvejas tīkls; ilustratīvs foto. Foto: Evija Trifanova/LETA

Mencu krājuma sliktā stāvokļa dēļ no šā gada jūnija līdz augustam Baltijas jūrā būs noteikts mencu zvejas liegums, trešdien sēdē nolēma Zivsaimniecības konsultatīvā padome.

Zemkopības ministrijas (ZM) Zivsaimniecības departamentā aģentūrai LETA noskaidroja, ka Zivsaimniecības konsultatīvā padome atbalstīja Latvijas zivsaimnieku asociācijas ierosinājumu no šā gada jūnija līdz augustam noteikt zvejas lieguma laiku mencu zvejā Baltijas mencu krājumu ilgstoši sliktā stāvokļa dēļ, vienlaikus paredzot kompensēt iespējamo mencu zvejas kuģu piespiedu dīkstāvi.

Sēdē tika runāts arī par gada balvu zivsaimniecībā "Lielais loms" šajā gadā. Zivsaimniecības konsultatīvā padome atzinīgi novērtēja "Lielais loms" norisi iepriekšējos gados, kā arī konceptuāli atbalstīja saglabāt "Lielā loma" vērtēšanas komisiju šim gadam tās iepriekšējā sastāvā.

Tāpat Zivsaimniecības konsultatīvā padome nolēma papildināt "Lielais loms" nominācijas ar īpašu nomināciju par sasniegumiem piekrastes zvejniecībā, lai veicinātu piekrastes zvejniecības attīstību un uzsvērtu tās nozīmīgumu sabiedrībā,

ZM Zivsaimniecības konsultatīvā padome ir zemkopības ministra izveidota konsultatīvā institūcija sabiedrisko un profesionālo organizāciju iesaistīšanai zivsaimniecības politikas veidošanā un īstenošanā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu