O, 28.03.2023.

Profesionāļi atklāj: 10 mājas tīrīšanas nianses, kuras zina retais

TVNET
Profesionāļi atklāj: 10 mājas tīrīšanas nianses, kuras zina retais
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Mājas uzkopšana šķietami nav tā sarežģītākā nodarbe, tomēr reizēm var gadīties krietni pacīnīties par spodrību savā miteklī. Amerikāņu izdevums “Real Simple” atklāj 10 ekspertu ieteikumus, kā tikt galā ar tādiem netīrumiem kā pirkstu nospiedumi uz metāla virsmām un eļļas traipi uz apģērba.

Olīveļļa

Taukaini pirkstu nospiedumi uz metāliskajām virtuves tehnikas virsmām nudien ir kaitinoši, turklāt tos ir ārkārtīgi grūti notīrīt. Tīrīšanas uzņēmuma “Clean MySpace” īpašniece Melisa Makere iesaka šo problēmu apkarot ar tās cēloni – eļļu. Uz kokvilnas lupatiņas uzpilini mazliet olīveļļas vai bērniem paredzēto eļļu un nopulē ar to metāla virsmas. Pēcāk eļļu notīri ar sausu kokvilnas lupatu.

Foto: Unsplash

Baltais krīts

Ja gadījies notraipīt iemīļoto kreklu ar eļļainu ēdienu, nebēdā – iztīri eļļas traipus ar krītu. Paberzē balto krītu uz traipa – krīts absorbēs eļļu. Pēcāk liec apģērbu veļasmašīnā un mazgā to kā ierasts. Ja pa rokai nav krīta, izmēģini šo triku ar kukurūzas cieti vai talka pulveri. Krīts tiks galā ar sviestu, salātu mērci un cepamo eļļu.

Pareiza putekļusūcēja izmantošana

Parasti putekļusūcēja izmantošana asociējas ar aktīvu berzēšanu, tomēr tā nav efektīvākā metode, kā izsūkt paklāju. Putekļusūcējs kvalitatīvāk attīrīs virsmas, ja to vilksi, nevis stumsi, tāpēc sūkšanas laikā netīrākajās vietās veic velkošas kustības ar sūcēja uzgali.

Tvaika tīrītājs

Tā vietā, lai periodiski pirktu ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus, labāk investē kvalitatīva tvaika tīrītāja iegādē. Ķīmiski līdzekļi nenoliedzami ir kaitīgi veselībai, turklāt tie bieži vien atstāj nosēdumus. Tvaika tīrītājs spēs likvidēt eļļainus traipus, putekļus un atsvaidzinās un dezinficēs paklājus. Tā tīrīšanas spēks slēpjas karstā ūdens tvaikā, tādēļ pēc tīrīšanas nosēdumu nebūs un tas arī nekaitēs elpceļiem.

Foto: Unsplash

Kukurūzas ciete

Logu tīrīšanai lieliski noderēs kukurūzas cietes un etiķa mikstūra – šāds līdzeklis lieliski tiks galā ar švīkām un eļļainiem nosēdumiem. Iztīrot ar šādu emulsiju, logi būs kristāldzidri – kukurūzas cietei piemīt ļoti maiga, bet abrazīva funkcija, tāpēc tā attīrīs jebko, tomēr neskrāpēs stiklus.

Baltais etiķis

Baltais etiķis ir universāls līdzeklis, kas palīdzēs vannasistabas tīrīšanā, un ar to būs īpaši viegli nospodrināt ūdens krānus, dušas uzgali un lampu pamatnes. Samitrini ar etiķi papīra dvieli vai mikrošķiedras lupatu un ķeries pie darba. Niknākiem nosēdumiem – uzlej etiķi, ļauj tam iedarboties 15 minūtes un noslauki tos.

Metāla švamme

Lai arī cik tas jocīgi izklausītos, izmanto metāla švammi, lai tīrītu ar ziepju nosēdumiem klātus dušas stiklus. Izvēlies mīkstas metāla švammes, kas būs abrazīvas, taču neskrāpēs stiklu vai plastmasas virsmu.

Tualetes birstes žāvēšana

Nekas nav nepatīkamāks kā pielijis tualetes birstes turētājs. Lai tajā nemitīgi neuzkrātos ūdens, pēc poda tīrīšanas tualetes birsti izžāvē. Nostiprini birsti ar poda vāku tā, lai birstes daļa atrastos poda iekšpusē, bet kāts – ārpusē. Tāpat pievērs uzmanību poda tīrīšanas kārtībai – sāc tīrīšanu ar pogu, tad tvertnes augšpusi, vēlāk virzies uz sānu malām un poda vāka augšpusi. Pēcāk nomazgā poda vāka iekšpusi, sēdekļa apakšu un augšu, tad ķeries klāt paša poda iekšpusei un ārējai daļai.

Foto: Unsplash

Liels plastikāta maiss ar aizdari

Katram mājās ir vismaz viens sporta ekipējums, kuru nav iespējams izmazgāt, piemēram, slēpošanas ķivere. Ņem talkā lielu plastikāta maisu ar aizvelkamu aizdari, liec tajā sporta ekipējumu un liec to saldētavā. Aukstums iznīcina baktērijas un mazina nepatīkamu smaku. Šādā veidā var arī noņemt košļenes no sintētiska apģērba – ieliec to plastikāta maisā un atstāj uz nakti saldētavā. Košļene sasals, un to būs iespējams nokasīt.

Pumeks

Cietais pumeks, ko parasti izmanto liekās ādas nokasīšanai, lieliski noderēs kaļķakmens notīrīšanai no poda iekšpuses. Vecākiem podiem kaļķakmens izveido nosēdumus vietā, kur sakrājas ūdens. Kārtīgi samitrini pumeku un viegli nokasi kaļķakmeni – pirms ķeries pie tīrīšanas, podā ieber pāris ēdamkarotes sodas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu