Katatumbo atrodas 16,5% no visām Kolumbijas nelikumīgajām kokas plantācijām. Reģionā darbojas vairāki bruņoti grupējumi un konflikti starp narkokarteļiem, kaujiniekiem un karavīriem nav retums.
36 gadus vecā Naikellija Delgado pirms vairāk nekā diviem gadiem ieradās Kolumbijā kopā ar māsu. Sākumā viņa atrada pavāres darbu, bet vēlāk sāka strādāt plantācijās, kur nopelna vairāk.
Delgado atminas, ka pēc pirmās darba dienas pat nespēja izmazgāt drēbes. Viņas rokas "klāja sēnīšu infekcija, āda bija mainījusi krāsu".
Sieviete jūtas vainīga par savu "pienesumu ļaunumam", taču cer uz Dieva piedošanu.
Jo vairāk laika venecuēliešu migranti pavada prom no ģimenes, jo lielāka kļūst viņu neapmierinātība ar Venecuēlas autoritāro prezidentu Nikolasu Maduro. "Mums nebūtu bijis jāaizbrauc no valsts, jāpamet savas ģimenes, ja viņi nebūtu mūs izputinājuši," saka 36 gadus vecais kokas lapu novācējs Endijs Fernandess.
Nelielajā Kolumbijas ciematā Pacelli dzīvo 3200 cilvēki. Pēdējo trīs gadu laikā ciematam piepulcējās apmēram 1000 venecuēlieši. Vairums no viņiem strādā plantācijās, pārņemot grūto darbu no vietējiem.
Par spīti saitēm ar organizēto noziedzību, kokas plantāciju darbiniekiem jāpakļaujas stingriem noteikumiem - nekādas prostitūcijas, narkotiku lietošanas vai ieroču nēsāšanas. Pat plantācijā tiek prasīta rekomendācija no iepriekšējā darba devēja Kolumbijā.
Par spīti tam, ka saķeršanās ar narkotiku kontrabandistiem var beigties bēdīgi, Fernandess ir pateicīgs par savu darbu. "Mēs priecājamies, ka esam to atraduši," saka vīrietis. "Ko mēs pretējā gadījumā darītu?"