Irāka uzņēmusi atpakaļ aptuveni 150 Sīrijā sagūstītos "Islāma valsts" irākiešu kaujiniekus

Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP / Scanpix

ASV atbalstītie spēki, kas Sīrijā cīnās pret teroristu grupējumu "Islāma valsts", nodevuši Irākai vairāk nekā 150 sagūstītos "Islāma valsts" irākiešu kaujiniekus, atklājusi kāda Irākas drošības dienesta amatpersona.

"Islāma valsts" kaujinieki pārvesti uz Irāku pagājušajā naktī un pašreiz atrodas "drošā vietā" un tiek nopratināti, sacīja amatpersona.

ASV atbalstītie Sīrijas Demokrātiskie spēki, kuru kodolu veido kurdu karotāji, kopš pagājušās gada septembra soli pa soli ielenkuši džihādistus aptuveni kvadrātkilometru lielā platībā Sīrijas austrumos un, acīmredzams, ka "Islāma valstij" draud sakāve.

ASV prezidents Donalds Tramps decembrī paziņoja, ka ASV izvedīs savus spēkus no Sīrijas, kas šokēja Vašingtonas sabiedrotos, bet vēlāk skaidroja, ka karavīru izvešana notiks lēni.

Irākas premjerministrs iepriekš šomēnes paziņoja, ka Irāka uzņems atpakaļ visus "Islāma valsts" irākiešu kaujiniekus, kā arī viņu ģimenes locekļus.

Tramps ir aicinājis arī Eiropas valstis uzņemt atpakaļ savus pilsoņus, kuri sagūstīti Sīrijā par cīnīšanos "Islāma valsts" rindās.

Uz augšu