T, 28.09.2022.

Solsberija attīrīta no "Novičok" pēdām

TVNET/LETA/DPA
Solsberija attīrīta no "Novičok" pēdām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Solsberiju pasludinās par attīrītu no "Novičok" pēdām
Solsberiju pasludinās par attīrītu no "Novičok" pēdām Foto: EPA/AFI

Lielbritānijas pilsēta Solsberija teju gadu pēc uzbrukuma Skripaļiem ar nervus paralizējošo vielu "Novičok" piektdien tiks pasludināta par attīrītu no indes pēdām, vēsta aģentūra "Press Association" (PA).

Bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa māja ir pēdējā no 12 iespējami saindētajām vietām, kas piektdien tiks pasludinātas par attīrītām pēc militāro vienību veiktiem tīrīšanas darbiem 13 000 stundu garumā.

Sagaidāms, ka Vides, pārtikas un lauku lietu departaments piektdien šīs 12 vietas pasludinās par tīrām un Skripaļa māju nodos atpakaļ Viltšīras padomei.

Janvārī tika nojaukts mājas jumts un garāža.

Kā pavēstīja ģenerālleitnants Tijs Ērčs, kurš pārraudzīja armijas iesaisti attīrīšanā, tā bijusi ilgākā tāda veida operācija uz Lielbritānijas zemes.

""Novičok", iespējams, ir viena no bīstamākajām un sarežģītākajām šodien eksistējošām ķimikālijām; to nevajag daudz un tas ļoti labi izplatās," viņš piebilda.

Bijušais Krievijas un Lielbritānijas dubultaģents Sergejs Skripaļs  un viņa meita Jūlija pagājušā gada 4.martā Solsberijā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem  uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Skripaļi  tika hospitalizēti kritiskā stāvoklī, bet vēlāk atveseļojās.

Pēc trim mēnešiem Skripaļu indēšanā izmantoto pudelīti netālajā Eimsberijā atrada vietējais iedzīvotājs Čārlijs Roulijs. Viņš tika hospitalizēts, bet viņa partnere Dona Stērdžesa pēc saskares ar indi nomira.

Lielbritānija apsūdzējusi Skripaļa  un viņa meitas saindēšanā divus Krievijas pilsoņus, kas identificēti kā Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) virsnieki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu