Pk, 9.06.2023.

Orbāns savus kritiķus EP nodēvējis par "noderīgiem idiotiem"

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Viktors Orbāns
Viktors Orbāns Foto: AFP / Scanpix

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paziņojis, ka personas, kas aicina izslēgt viņa vadīto partiju "Fidesz" no centriski labējās frakcijas Eiropas Parlamentā (EP), ir "noderīgi idioti" priekš kreisajiem.

Orbāns un "Fidesz" izpelnījušies kritiku par aģitācijas kampaņu, kas vērsta pret Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Ungārijā dzimušo ASV miljardieri Džordžu Sorosu. Kampaņā viņi tiek apsūdzēti nelegālās imigrācijas veicināšanā.

Pretrunīgi vērtētās reklāmas izsauca sašutumu Briselē un daļā Eiropas Tautas partijas (EPP) frakcijas, kurā ietilpst arī "Fidesz".

Orbāns intervijā Vācijas laikrakstam "Welt am Sonntag" norādījis, ka EPP locekļi, kas pieprasa "Fidesz" izslēgšanu, palīdz kreisā spārna konkurentiem, izraisot šķelšanos konservatīvo blokā.

"Kamēr viņi tic, ka cīnās garīgā cīņā, faktiski viņi kalpo citu varas interesēm, patiesībā mūsu pretiniekiem," norādīja Orbāns.

Daļa kritiķu uzskata, ka Ungārijas aģitācijas kampaņai esot antisemītiska pieskaņa, ko Orbāns noliedz.

Premjers intervijā uzsvēris, ka ungāri neuzskata šos protestus par antisemītiskiem, un piebildis, ka "neko nevar darīt ar faktu, ka Džordžs Soross ir ebreju izcelsmes ungārs."

Orbāns atklāja, ka drīzumā kampaņas reklāmas tiks nomainītas un jaunās būs vērstas pret EK viceprezidentu Fransu Timmermansu un Sorosu.

"Sorosa lomu Eiropas politikā nedrīkst ignorēt. Visiem ir tiesības zināt, ka Timmermanss ir atklāts viņa sabiedrotais," norādījis Orbāns.

Timmermanss ir sociālistu vadošais kandidāts maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās uz EK prezidenta amatu.

EPP kandidāts Manfrēds Vēbers, reaģējot uz Orbāna interviju, tviterī pauda viedokli, ka Ungārijas līderis "seko nepareizai politiskajai takai, sevišķi, kad runa ir par stilu vai demokrātiskās kārtības pamatjautājumiem."

Savukārt cits vācu konservatīvo politiķis Elmārs Broks izteicies, ka Orbāna uzvedība esot joks un zīme, ka viņš acīmredzot esot zaudējis saikni ar realitāti.

"Orbāns nodara milzīgu kaitējumu EPP," atzinis Broks, piebilstot, ka frakcijai vajadzētu apsvērt, vai neizslēgt "Fidesz".

Līdz šim desmit EPP pārstāvētās partijas paudušas atbalstu šādam solim.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu