Latvijā notiek leģionāru atceres pasākumi

Leģionāru gājiens pie Brīvības pieminekļa

FOTO: LETA

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Rīgā un citviet Latvijā notiek Leģionāru atceres pasākumi.

Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" tradicionāli gājienu rīko no plkst.11 līdz 13. Gājiena maršruts ir Rīgas Sv.Jāņa baznīca-Kaļķu iela-Brīvības laukums, kur tas noslēgsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Tāpat biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" no plkst.7 līdz 13 rīko  sapulci Brīvības laukumā. Tās mērķis ir atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona 2.Pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies 20 cilvēku.

Savukārt biedrība bija pieteikusi sapulci "Waffen SS" upuru piemiņai no plkst.9 līdz 13 un vēlējās to rīkot Brīvības laukumā. Tomēr, līdzīgi kā citus gadus, pašvaldība lēmusi pasākuma norisi pārvirzīt uz Bastejkalnu.

Pēc Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Uģa Vidauska teiktā, organizatori neiebilstot pret norises vietas maiņu, taču neesot mierā ar to, ka no plkst.11 viņiem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces. Šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits ir 100.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa sabiedrības uzskata, ka šie cilvēki cerēja cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bija fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Valsts drošības dienests (VDD) vērsis uzmanību, ka 16.martā kā ik gadu iespējamas dažādas provokatīvas aktivitātes, kuru mērķis ir piesaistīt Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību un diskreditēt Latvijas valsts tēlu.

VDD atbilstoši savai kompetencei izvērtē potenciālos riskus un pievērš pastiprinātu uzmanību sabiedrībā un virtuālajā vidē norisošajiem procesiem saistībā ar šajā dienā plānotajiem pasākumiem.

Foto, video no iepriekšējiem leģionāru atceres dienas pasākumiem.

Uz augšu