S, 25.03.2023.

Brīvības pieminekļa apkārtnē dežūrē liels skaits policistu

LETA
Brīvības pieminekļa apkārtnē dežūrē liels skaits policistu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Policisti 16.marta rītā pie Brīvības pieminekļa
Policisti 16.marta rītā pie Brīvības pieminekļa Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Sestdienas rītā ap plkst.9.30 situācija pie Brīvības pieminekļa ir mierīga, kārtību uzrauga liels skaits likumsargu.

Lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos, Brīvības pieminekļa laukums jau agrā rītā bija apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām.

Situāciju Brīvības pieminekļa apkārtnē patlaban uzrauga daudz likumsargu, pārsvarā pašvaldības policisti. Uz Aspazijas bulvāra un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra stāvēšanai novietoti vismaz septiņi policijas mikroautobusi, trīs "Rīgas satiksmes" autobusi un viens trolejbuss, kuri, visticamāk, tiek izmantoti likumsargu vajadzībām.

Kā ziņots, ar ziedu nolikšanu un piemiņas pasākumiem Rīgā šodien tiks atzīmēta Leģionāru piemiņas diena.

Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" tradicionāli gājienu rīkos no plkst.11 līdz 13. Gājiena maršruts ir Rīgas Sv.Jāņa baznīca-Kaļķu iela-Brīvības laukums, kur tas noslēgsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Tāpat biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" no plkst.7 līdz 13 rīkos sapulci Brīvības laukumā. Tās mērķis ir atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona 2.Pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies 20 cilvēki.

Savukārt "Latvijas Antinacistiskā komiteja" pieteikusi sapulci "Waffen SS" upuru piemiņai no plkst.9 līdz 13. Šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits ir 100. Sākotnēji biedrība savu pasākumu vēlējās rīkot Brīvības laukumā, tomēr, līdzīgi kā citus gadus, pašvaldība tā norisi pārvirzīja uz Bastejkalnu.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa sabiedrības uzskata, ka šie cilvēki cerēja cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bija fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

16.martā pasākumu laikā drošību uzraudzīs arī tiesībsargājošās iestādes. Valsts drošības dienests (VDD) paziņojis, ka Rīgas centrā norisināsies pasākumi, kas pulcēs pretēju viedokļu paudējus, līdz ar to pastāv viedokļu sadursmes riski. VDD prognozē, ka pasākumos piedalīsies arī radikāli noskaņotas personas, cenšoties realizēt savas personiskās intereses.

VDD vērš uzmanību, ka 16.martā, kā ik gadu, iespējamas dažādas provokatīvas aktivitātes, kuru mērķis ir piesaistīt Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību un diskreditēt Latvijas valsts tēlu.

VDD atbilstoši savai kompetencei izvērtē potenciālos riskus un pievērš pastiprinātu uzmanību sabiedrībā un virtuālajā vidē norisošajiem procesiem saistībā ar šajā dienā plānotajiem pasākumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu