Premjers izvairīgs komentāros par koalīcijas partijas pārstāvju dalību 16.marta gājienā (6)

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izvairīgs komentāros par koalīcijas partijas pārstāvju dalību 16.marta gājienā un atgādina, ka bija aicinājis karavīrus pieminēt Lestenes brāļu kapos.

Premjers reizē pauda, ka Latvija ir brīva un demokrātiska valsts. Viņš akcentēja, ka Krievijas puse ilgstoši ir mēģinājusi izmantot šo datumu, lai censtos diskreditēt valsti. Ar katru gadu šāda iespēja mūs diskreditēt samazinās, norādīja Kariņš.

Vaicāts, vai no šīs atbildes ir secināms, ka viņa padomniekam demogrāfijas jautājumos Imantam Parādniekam (VL-TB/LNNK) nebūs seku par došanos pie Brīvības pieminekļa, premjers tieši neatbildēja, taču uzsvēra, ka no Parādnieka gaida ierosinājumus, lai reāli uzlabotu demogrāfijas situāciju valstī - it sevišķi, kad šajā jomā tiek ieguldīti aizvien lielāki līdzekļi ar aizvien mazāku atdevi.

Kā ziņots, 16.marta gājienā gājienā devās arī vairāki apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķi, tostarp Parādnieks, Raivis Dzintars, Jānis Iesalnieks, Aleksandrs Kiršteins un Edvīns Šnore. 

Parādnieks iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka Kariņš viedokli par koalīcijas partiju pārstāvju nedošanos šodien pie Brīvības pieminekļa esot paudis vēlmju formā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs, premjers norāda: diena, kad godinām visus Latvijas karavīrus, ir 11.novembris. "Jautājums par 16.martu tika pārrunāts sadarbības sanāksmē (..). Ministru prezidents rosināja tos valdību veidojošo partiju pārstāvjus, tajā skaitā ministrus, kuri tomēr vēlas 16.martā godināt karā kritušo karavīru piemiņu, to darīt nevis pie Brīvības pieminekļa, bet piemiņas pasākumā Lestenē," pavēstīja Sabajevs.

Jau ziņots, ka ar ziedu nolikšanu un piemiņas pasākumiem 16.martā Rīgā tradicionāli tiek atzīmēta neoficiālā leģionāru piemiņas diena.

Aktuālais šodien
Svarīgākais