Tiek uzskatīts, ka ASV pašpasludinātie "inceli" pastrādājuši vismaz četras masu slepkavības. Pazīstamākais no tiem - 22 gadus vecais Eliots Rodžers, kurš Kalifornijas Universitātes tuvumā nogalināja sešus cilvēkus, vēl 14 ievainoja, kā arī nošāvās pats.
Neilgi pirms tam Rodžers vietnē "YouTube" ievietoja video ar nosaukumu "Eliota Rodžera atriebšanās", kurā izstāstīja savu motivāciju - viņš gribējis sodīt sievietes par pagātnes atraidījumiem, kā arī apskaudis vīriešus, kuriem ir sekss, un gribējis viņiem atriebties. Līdzīgi kā Tarants, arī Rodžers bija sagatavojis apjomīgu manifestu.
2018.gadā ASV Floridas štata iedzīvotājs Cēzars Sajoks izsūtīja vēstuļbumbas Donalda Trampa kritiķiem. Adresātu vidū bija Klintone, ASV eksprezidents Baraks Obama, bijušais viceprezidents Džo Baidens, Ņūdžersijas senators demokrāts Korijs Bukers, telekanāls CNN un kinoaktieris Roberts de Niro, kā arī miljardieris Džordžs Soross. Pirms uzbrukumiem Sajoks savos sociālo tīklu kontos regulāri publicēja politiska satura "mēmes", vardarbīgus attēlus un draudus, vēsta "Miami New Times".
Šā gada februārī ASV tika izjaukts pašpasludinātā baltā nacionālista Kristofera Pola Hasona plāns pastrādāt teroraktu. Hasons bija savācis vērā ņemamu ieroču arsenālu. Viņš bija sastādījis iespējamo upuru sarakstu, kurā bija vairāki prominenti demokrātu politiķi. Divu gadu laikā pirms aresta Hasons bija tūkstošiem reižu apmeklējis "prokrieviskas, neofašistiskas un neonacistu literatūras vietnes", norādīja prokuratūra.
Daudzas no šīm kustībām mēdz norakstīt kā vienkāršu "troļļošanu" - mētāšanos ar provokatīvām frāzēm, lai izraisītu reakciju lasītājos. Iespējams, viņi paši nemaz netic tam, ko raksta, bet tikai barojas no negatīvās uzmanības. Taču tādi argumenti kā "tas taču ir tikai internets" neiztur kritiku laikmetā, kad "troļļošana" arvien biežāk noved pie reālas, destruktīvas rīcības. Tarants savā manifestā skrupulozi uzskaita mērķus, ko vēlējās sasniegt ar slaktiņu Jaunzēlandē. To vidū - "musināt uz vardarbību, atriebību un tālāku šķelšanos eiropiešu" un musulmaņu vidū un "radīt konfliktu ASV starp divām ideoloģijām par ieroču turēšanas jautājumu", kas varētu novest pie pilsoņu kara un sašķelt ASV "politiskajās, kultūras un, kas vissvarīgāk, rasu nometnēs". Manifestā viņš aicina savus domubiedrus uz jauniem teroraktiem, kā arī cer, ka viņu pretinieki atbildēs ar to pašu.
Pēdējo gadu nāvējošākos slaktiņus labējie radikāļi pastrādājuši vienatnē vai nelielās grupās, bez liela mēroga koordinācijas. "Taču tas nenozīmē, ka vientuļnieki un autonomās šūniņas neiedvesmojas viena no otras," norāda žurnāls "Foreign Policy". Gan Tarants, gan Hasons iedvesmojās no Breivīka, kurš 2011.gadā Norvēģijā noslepkavoja 77 cilvēkus. Breivīks ir viens no nedaudzajiem teroristiem, kurš pats radikalizējies internetā, nepieslienoties nevienai teroristu organizācijai. Pēc slaktiņa "Tumblr" un citās aktuālajās platformās saradās Breivīkam veltīti blogi - iespējams, ka viņa slava astoņus gadus vēlāk iedvesmoja vismaz divus teroristus.
"Kā tu nonāci pie saviem uzskatiem?" manifestā pats sev jautā Tarants. "Protams, internetā," viņš atbild. "Nekur citur patiesību nevar atrast."
Naidu kurinošas grupas internetā radikalizē divdesmitgadnieku un trīsdesmitgadnieku paaudzi. Nespējot atrast savu vietu reālajā pasaulē, viņi internetā meklē, ko pie tā vainot. Tarants manifestā raksta, ka dzimis nabadzīgā ģimenē, skolas gados bijis knapi sekmīgs un augstāko izglītību nav ieguvis, bet naudu esot sapelnījis ar kriptovalūtu shēmu "Bitconnect", taču nav zināms, vai tā ir patiesība vai arī kārtējā "mēme".
Brīvajā laikā apdzīvojot vienu un to pašu atbalss telpu, tās iemītnieki pastiprina viens otra uzskatus, pakāpeniski zaudējot saikni ar realitāti. Tā ir vide, kurā jau tagad tiek izaudzināti nākotnes teroristi, kuri citur nevar atrast savu vietu.