Alūksnes novada vadība pauž atbalstu administratīvi teritoriālajai reformai

Alūksne

FOTO: LETA

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (ZZS), tiekoties ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP), paudis atbalstu administratīvi teritoriālajai reformai, informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Pāsa.

Tiekoties ar ministru un Saeimas deputātiem Mārtiņu Bondaru (AP), Daci Rukšāni-Ščipčinsku (AP) un Inesi Ikstenu (AP), Dukulis politiķus informējis par nepieciešamību izbūvēt izglītības un sporta centru sporta izglītības nodrošināšanai, gatavošanos veselības veicināšanas pakalpojumu centra projekta īstenošanai Alūksnē un pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu.

Domes priekšsēdētājs uzsvēris, ka pašvaldība līdz šim jau ir paveikusi nepieciešamos priekšdarbus, lai no fiziski un morāli novecojušā angāra sporta izglītību novada bērniem un jauniešiem, kā arī sporta aktivitātes pieaugušajiem varētu pārcelt uz mūsdienām atbilstošu būvi. Šovasar būs izstrādāts sporta centra būvprojekts, kam 300 000 eiro liels līdzfinansējums piešķirts arī no valsts budžeta, bet pašvaldībai ir nepieciešams atbalsts sporta centra būvniecībai. Pašvaldības vadība informējusi ministru, ka jau vairāku gadu garumā pašvaldība ir lūgusi Izglītības un zinātnes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citu augstu amatpersonu atbalstu finansējuma piešķiršanai sporta centra būvniecībai Alūksnē.

Ministrs un Saeimas deputāti informēti arī par veselības veicināšanas centra būvniecības plāniem Alūksnē. Dukulis uzsvēris, ka šāds objekts varētu kardināli mainīt iedzīvotāju dzīvi novadā, tas būtu atbalsts uzņēmējdarbībai un radītu apmēram 100 jaunas darba vietas.

Viens no galvenajiem ministru interesējošajiem sarunas tematiem bijusi pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma, skaidroja Pāsa. Dukulis uzsvēris Alūksnes novada atbalstu reformai un informējis, ka pašvaldība ir gatava paplašināt tās teritoriju reformas rezultātā. Savukārt ministrs pateicies par Alūksnes novada pašvaldības izrādīto atbalstu reformas īstenošanai un norādījis, ka par to, kā tā notiks, vēl būs jālemj.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais likumprojekts par Administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu paredz to īstenot līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2021.gadā.

Jauna Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma izstrāde un iesniegšana Ministru kabinetā paredzēta līdz 2019.gada 1.decembrim. Plānots, ka Saeimā likums tiks pieņemts līdz 2020.gada 1.jūnijam.

Uz augšu