"Labāk nedzīvot, nekā latviešus nemīlēt!" Lietuvieši ieraksta dziesmu par brāļiem latviešiem

FOTO: kadrs no video

Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis nesen izteicās, ka latvieši lietuviešiem "nav brāļi, bet konkurenti daudzās jomās". Lietuviešu humora šovs "Laikykites ten" asprātīgā segmentā apstiprinājis - latvieši un lietuvieši ir un paliek "braļukas". 

"Varbūt mūsu vēstures pēdējās dienas var saukt par Saules aptumsumu, jo mūsu ministru prezidents Sauļus Aptumsums izdomāja pamuldēt, ka latvieši mums nav brāļi!" norāda šova vadītājs Andriuss Tapins. "Neņemiet pie sirds! Mūsu ministru prezidents ir jauns. Vēl tikai mācās paklusēt!"

"Iedomājieties, mūsu Sauļus Aptumsums un jūsu Aldis Gobzems - būtu pilnīgs Vējonis!" joko Tapins.

Sverneļa izteikumus kritizējusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, sakot, ka premjers esot valsti apkaunojis starptautiskā mērogā.

"No premjera puses ir vajadzīgas īpašas spējas, lai darītu tik lielu starptautisku kaunu," viņa sacījusi žurnālistiem Viļņā pēc nobalsošanas pašvaldību vēlēšanu otrajā kārtā, pieminēdama gan Skverneļa izteikumus par kaimiņiem, gan rīcību nesenā Izraēlas apmeklējuma laikā.

Taču satīras raidījums cerīgi raugās nākotnē. "Mūsu draudzība atgūsies, kā atgūstas ķermenis pēc Cēsu alus!" cerīgi pausts dziesmā. "Labāk nedzīvot, nekā latviešus nemīlēt!"

Pilnais raidījuma ieraksts:

Kā piektdien ziņoja Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls "Lrt.lt", Skvernelis, kas maijā gaidāmajās vēlēšanās gatavojas kandidēt uz prezidenta amatu, tiekoties ar vēlētājiem, izteicis apgalvojumu, ka latvieši lietuviešiem "nav brāļi, bet konkurenti daudzās jomās".

Pats Skvernelis neilgi pēc tam savā "Facebook" profilā gan skaidroja, ka viņš neesot citēts precīzi, un apsūdzēja "Lrt.lt", ka tas sabiedrībai sniedzis tendenciozu un izkropļotu informāciju, cenšoties mest ēnu uz viņu un sanaidot kaimiņvalstis.

Vēlāk portāls precizēja premjera teikto: "Latvieši un igauņi mums, varētu domāt, visā pilnībā būtu brāļi, taču tā nav. Runājot par to pašu Latviju, ekonomikā tā ir viena no mūsu lielākajām konkurentēm."

"Ar latviešiem mēs esam draugi un kaimiņi, mūs saista ļoti ciešas saites, kopīga vēsture, taču vienlaikus mēs esam arī konkurenti, runājot par enerģētikas jautājumiem, jūras ostām, kravām, transportu. Ar Latviju joprojām nav panākta vienošanās par jūras robežas demarkāciju. Tie ir jautājumi, kas jārisina augstākajā līmenī, aizstāvot Lietuvas intereses," savu izteikumu "Facebook" tīklā skaidroja premjers.

Taču pa to laiku viņa vārdi jau bija paspējuši izraisīt vētrainu reakciju "Facebook" lietotāju kopienā, kur diennakts laikā grupai "Brāļi, nevis konkurenti" jau pievienojušies tūkstošiem cilvēku, kuri apliecinājuši simpātijas un mīlestību pret kaimiņiem latviešiem.

Uz augšu