Francijas valdību atstāj trīs ministri, lai balotētos vēlēšanās

"Dzelteno vestu" protesti Francijā

FOTO: SCANPIX

Francijas valdību trešdien atstāja trīs ministri, kas gatavojas balotēties gaidāmajās Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās, paziņoja prezidenta Emanuela Makrona birojs.

Kopš Makrona centriskās valdības izveidošanas 2017.gadā no tās ir aizgājuši 10 ministri.

Prezidenta biroja paziņojumā teikts, ka trešdien valdību atstāja Eiropas lietu ministre Natālija Luazo, kas būs Makrona centriskās partijas "Republika, uz priekšu" (LREM) kandidātu saraksta augšgalā Eiroparlamenta vēlēšanās maijā, kā arī valdības preses sekretārs Benžamēns Grivo un digitālās ekonomikas valsts ministrs Munīrs Mahžubī, kuri plāno balotēties Parīzes mēra vēlēšanās 2020.gadā.

Prezidenta administrācija neminēja, kas nomainīs viņus šajos amatos, bet ir gaidāms, ka tas tiks paziņots līdz pirmdienai, kad ir paredzēta Makrona valdības nākamā sēde.

Ir ziņots, ka Eiropas lietu ministra amatu varētu ieņemt Makrona konsultants Eiropas jautājumos Klemāns Bons. Šis amats ir svarīgs Francijas nostājas paušanai breksita sarunās.

Pērn Makrona valdību atstāja ekoloģijas ministrs Nikolā Ilo, apsūdzot Makronu nepietiekamas prioritātes piešķiršanā vides reformām.

Uz augšu