CVK nerosinās Rīgas domei vēlreiz lemt par Kokina atrašanos vēlēšanu komisijas vadītāja amatā

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins. FOTO: Lita Krone/LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nerosinās Rīgas domei papildus lemt par Jura Kokina atrašanos galvaspilsētas vēlēšanu komisijas vadītāja amatā, ņemot vērā pašvaldības neseno balsojumu par labu šai amatpersonai, pauda CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Viņa skaidroja, ka CVK ne ievēl, ne atceļ no amata pašvaldību vēlēšanu komisiju locekļus, jo to dara pati pašvaldība. Tāpēc arī CVK nevar pieņemt kādu saistošu lēmumu attiecībā uz viņa atrašanos Rīgas vēlēšanu komisijas vadītāja postenī, norādīja CVK vadītāja.

Šodienas CVK sēdē, kurā tika uzklausīts Kokins, neesot atklājušies jauni, presē līdz šim nezināmi fakti, norādīja Bērziņa. Kokins sēdē esot norādījis, ka vairs nav darba tiesiskajās attiecībās ar "Rīgas satiksmi", un ka vēlēšanu likumdošana neaizliedz viņam strādāt citos darbos. Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājs uzskatot, ka ir politiskās situācijas ķīlnieks un neesot neko pārkāpis.

Kokins CVK esot skaidrojis, ka sīkāku informāciju par darbu "Rīgas satiksmē" nevarot izpaust, jo darba līgumā ir punkti par konfidencialitāti.

Bērziņa norādīja, ka uzticības jautājums vēlēšanu norisei sabiedrībai ir jūtīgs, tāpēc CVK aicina partijas un partiju apvienības, kurām ir kādas šaubas, norīkot savus Eiropas Parlamenta vēlēšanu novērotājus. Tāpat pieteikties sekot līdzi vēlēšanu norisei būs iespējams brīvprātīgajiem novērotājiem.

Arī CVK sekos līdzi Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas darbībai, reizē līdz šim nav bijušas bažas par kādām problēmām saistībā ar vēlēšanu uzticamību, norādīja Bērziņa.

Attiecībā uz Kokina nodarbinātību "Rīgas satiksmē", CVK priekšsēdētāja prognozēja, ka tiesībsargājošās iestādes darīs savu darbu šajā jautājumā. Parādoties jauniem apstākļiem, Centrālā vēlēšanu komisija var atgriezties pie attiecīgā jautājuma izskatīšanas.

Kā ziņots, CVK šodien uz sēdi aicināja Kokinu, lai viņš sniegtu skaidrojumu saistībā ar sabiedrības bažas raisījušo situāciju, ka viņš "par konsultācijām" no pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" trīs gados saņēmis 75 000 eiro.

Uz augšu
Back