Nosacīti notiesā grāmatvedi par naudas izkrāpšanu no sociālās aprūpes centra

FOTO: Pixabay

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa martā piespriedusi nosacītu cietumsodu kādas Daugavpils novada pašvaldības sociālās aprūpes centra grāmatvedei par centram piederošu 43 765 eiro izkrāpšanu.

Izmantojot uzticību un, lietojot viltu, sastādot nepatiesus grāmatvedības ierakstus, apsūdzētā grāmatvede no 2006.gada veica svešu finanšu līdzekļu pārskaitījumus uz sev piederošo kontu no iestādes norēķinu konta, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Lai veiktu jebkādus finanšu līdzekļu pārskaitījumus, ir nepieciešams izmantot kodu kalkulatoru, kurš bija piešķirts iestādes direktorei un kurš glabāts viņas darba seifā. Apsūdzētā vairākkārt iekļuva direktores kabinetā un no darba galda neatļauti paņēma seifa atslēgas, atslēdza seifu un ieguva kalkulatoru.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētā kodu kalkulatoru aiznesa uz savu darba kabinetu, kur pieslēdzās iestādes norēķinu kontam un vairākkārt veica iestādei piederošās naudas pārskaitījumus uz sev piederošo norēķinu kontu. Kopumā sieviete pārskaitīja 43 765 eiro.

Tāpat apsūdzētā nolēma veikt noziedzīgi iegūto naudas līdzekļu tālāku pārskaitīšanu uz citu fizisku personu norēķinu kontiem, kas nozīmē, ka viņa legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus.

Tiesa viņai piesprieda brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem, taču notiesāja nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem.

Uz augšu