Lielbritānijā pēc "Brexit" plāno palikt lielākā daļa tur dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo

TVNET/LETA
Lielbritānijā pēc "Brexit" plāno palikt lielākā daļa tur dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: Reuters/ScanPix

Apvienotajā Karalistē pēc "Brexit" plāno palikt 84% šajā valstī dzīvojošo Latvijas iedzīvotāju, liecina darba platformas profesionāļiem "Your Move" un "CVMarket.lv" martā veiktā aptauja.

Vienlaikus aptaujā 3% respondentu atbildējuši, ka pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) grasās pārcelties uz citu ES valsti, bet 11% iecerējuši atgriezties dzimtenē.

"Your Move" dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis norādīja: lai cilvēki varētu atgriezties Latvijā, ir nepieciešamas pietiekami labi apmaksātas darbavietas, kā arī būtisks ir valsts atbalsts un sapratne visā, kas saistās ar sabiedriskajiem pakalpojumiem - sākot ar padomu administratīvās lietās un beidzot ar izglītības iespējām bērniem.

Tajā pašā laikā Latvijā dzīvojošie iedzīvotāji aptaujā pauduši pārliecību, ka "Brexit" samazinās tautiešu plūsmu uz Apvienoto Karalisti, kamēr darbaspēka kustība uz Eiropu turpināsies.

Aptaujā 40% Latvijas iedzīvotāju minējuši, ka "Brexit" veicinās Latvijas darbaspēka emigrāciju uz citām ES valstīm, kamēr teju ceturtā daļa iedzīvotāju pauduši, ka "Brexit" samazinās Latvijas darbaspēka emigrāciju uz Apvienoto Karalisti, bet gandrīz piektā daļa norādījuši, ka darbaspēka kustība uz Apvienoto Karalisti nemainīsies arī pēc "Brexit".

"Fakts, ka tieši jaunie profesionāļi visbiežāk uzskata, ka izbraukšana uz ES valstīm turpināsies arī pēc "Brexit", raida nopietnu signālu Latvijas darba devējiem," sacīja "CVMarket.lv" biznesa attīstības vadītājs Kristaps Kolosovs, paužot pārliecību, ka visbiežāk tieši jauni cilvēki gribēs iegūt jaunu pieredzi ārzemēs, taču Latvijas darba devējiem ir jādomā, kā jaunajiem profesionāļiem attīstīties Latvijā.

Vienlaikus aptaujā 16% respondentu norādījuši, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES veicinās alternatīvu risinājumu meklēšanu tepat Latvijā, piemēram, pārkvalifikāciju, sava biznesa sākšanu.

Aptauja veikta 2019.gada martā un tajā piedalījās 996 respondenti, tostarp 767 Latvijā un 229 Apvienotajā Karalistē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu