Pk, 9.06.2023.

ECB veic pārbaudi "Swedbank" Igaunijas filiāles darbībās

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Centrālā banka (ECB) veic pārbaudi, lai noskaidrotu, vai "Swedbank" Igaunijas filiāle ievērojusi noteikumus attiecībā uz naudas atmazgāšanas novēršanu, atsaucoties uz zviedru laikrakstu "Dagens Nyheter", vēsta raidorganizācija ERR.

Atsaucoties uz Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādi, laikraksts norāda, ka iestāde nodevusi ECB ziņojumu, kas pēc "Swedbank" rīkojuma veikts par bankas darbībām Baltijas valstīs.

ECB vēlas zināt, cik labi "Swedbank" Igaunijas filiāle bijusi informēta par saviem klientiem, raksta "Dagens Nyheter".

Zviedrija nav eirozonas sastāvā, taču Igaunija ir, tāpēc "Swedbank" Igaunijas filiāles darbība tiek pakļauta ECB uzraudzībai.

Kopš februāra "Swedbank" tikusi pievērsta uzmanība saistībā ar mediju ziņoto, ka caur to plūdušas lielas summas, kam varētu būt saistība ar naudas atmazgāšanu. Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstīja par aizdomām, ka starp Dānijas bankas "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015. gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu