Uz Dievmātes katedrāles mītošās bites izdzīvojušas ugunsgrēkā

Parīzes Dievmātes katedrāle pēc ugunsgrēka

FOTO: Reuters/ScanPix

Ugunsgrēks, kurā nodega Parīzes Dievmātes katedrāles centrālais tornis un lielākā daļa jumta, tomēr nav skāris šī dievnama mazākos iemītniekus – bites, kas mitinājās stropos virs sakristejas, aptuveni 30 metrus zem galvenā jumta, ziņo BBC. Iepriekš tika uzskatīts, ka aptuveni 200 000 bišu, kas dzīvo šajos trīs stropos, gājušas bojā, taču atklājies, ka tās tikai apdullušas no dūmiem.

Bites ir neskartas un turpina dūkt, paziņojis Parīzes Dievmātes katedrāles biškopis Nikolā Žeāns. Viņš visus trīs bišu stropus pieskata kopš 2013.gada, kad tos nolemts uz katedrāles novietot pilsētas iniciatīvas ietvaros, lai palielinātu bišu populāciju Parīzē.

Eiropas bites atšķirībām no citu reģionu savām sugas māsām paliek stropos arī briesmu gadījumā, turpinot ēst medu un aizsargājot savu māti. Augsta temperatūra tām patiešām var sagādāt raizes, taču šoreiz dūmi tās vienkārši apdullinājuši, norāda Nikolā Žeāns.

„Ogļskābā gāze bites nenogalina, bet gan padara miegainas”, intervijā AP norādījis Parīzes Dievmātes katedrāles biškopis.

Biškopji bieži izmanto dūmus, lai droši piekļūtu stropiem un nomierinātu čaklās medus nesējas.  

„Man tiešām žēl Parīzes Dievmātes katedrāles, jo tā ir tik brīnišķīga ēka”, intervijā CNN sacīja Nikolā Žeāns. „Taču laimīgā kārtā bites ir izdzīvojušas. Paldies Dievam, liesmas tās neskāra, un tas patiešām ir brīnums!”

Uz augšu