LZP turpinās vadīt Edgars Tavars

Edgars Tavars

FOTO: LETA

Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētāja pienākumus turpinās pildīt Edgars Tavars, lēma partijas kongress.

Tavaru atbalstīja 294 partijas biedri, bet pret balsoja 39 delegāti. Otro kandidātu - Valdi Kalnozolu - atbalstīja 25 biedri, bet pret bija 308.

Tavars pateicās par partijas biedru uzticību. Viņš solīja aktīvāk pieķerties partijas programmas izstrādei, lai nākamajā kongresā to jau apstiprinātu.

Tavars arī iepriekš vadīja LZP, un viņa kandidatūru uz nākamo termiņu bija izvirzījušas vairākas LZP nodaļas. Savukārt Kalnozols pats pieteica savu kandidatūru. Viņš savā uzrunā skaidroja, ka šādi rīkojies, jo pašlaik partijai neiet tā, kā vajadzētu. Viņš skaidroja, ka negrib būt "statists", negrib noskatīties, ka vairums iedzīvotāju atbalsta zaļās vērtības, taču LZP ir zems reitings.

Tāpat LZP kongresā bija jāievēlē trīs partijas valdes locekļi, jo termiņš beidzās līdzšinējiem valdes locekļiem - Pēterim Dimantam, Jānim Lediņam un Raimondam Bergmanim. Dimants un Lediņš tika pārvēlēti uz nākamo termiņu, taču trešā valdes locekļa noskaidrošanai bija nepieciešamas vairākas balsošanas kārtas. Pašlaik partijas kongresā tiek gatavota trešā balsošanas kārta, līdz ar to trešais valdes loceklis pagaidām zināms.

LZP valdē darbojas arī Juris Vectirāns, bet viņa pilnvaru termiņš pašlaik vēl turpinās.

Precizējot no rīta sniegto informāciju, kongresa vadītāji informēja, ka pasākuma bija reģistrējušies 386 politiskā spēka pārstāvji.

LZP ir viena no Zaļo un zemnieku savienību veidojošām partijām.

Uz augšu