ĀM nav informācijas par Šrilankā cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem

Šrilankā nogranduši sprādzieni baznīcās un viesnīcās FOTO: EPA/Scanpix

Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārais departaments saņēmis dažus zvanus no Latvijas valstspiederīgajiem Šrilankā, taču nopietnu problēmu nav bijis, aģentūru LETA informēja ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris.

Pārsvarā zvani bijuši no cilvēkiem, kuriem radusies kāda aizķeršanās ceļošanas plānā, vai arī no Šrilankā esošu cilvēku radiniekiem. ĀM līdz šim nav saņemta informācija, ka Šrilankas teroraktos būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.

Beķeris sacīja, ka viens Latvijas valstspiederīgais atradies viena terorakta tiešā tuvumā, taču nav tajā cietis un patlaban atrodas drošībā.

Ministrija aicina valstspiederīgos, kuri atrodas Šrilankā, paziņot tuviniekiem par sevi, kā arī reģistrēties konsulārajā dienestā.

Ja kādam ir nepieciešama konsulārā palīdzība, ĀM aicina zvanīt uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām Rīgā +371 26 33 77 11. Iespējams arī rakstīt e-pastu uz adresi "palidziba@mfa.gov.lv".

ĀM norādīja, ka teroraktu dēļ Šrilankā arī šodien ir izsludināta komandantstunda laikā no plkst.18 līdz 6. Tāpat Šrilankas valdība pieņēmusi lēmumu uz nenoteiktu laiku atslēgt sociālo mediju, tai skaitā mobilās aplikācijas "Whatsapp", lietošanas iespējas valsts teritorijā.

Pēc uzbrukumiem baznīcām un viesnīcām Šrilankas varasiestādes no pirmdienas pusnakts izsludinājušas ārkārtas stāvokli, teikts prezidenta biroja paziņojumā. Īpašie pasākumi tiek ieviesti, lai "ļautu policijai un trim spēkiem [armijai, karaflotei un gaisa spēkiem] garantēt sabiedrības drošību", norādīts paziņojumā.

Upuru skaits Šrilankā svētdien vairākās baznīcās un viesnīcās notikušajos sprādzienos pirmdien pieaudzis līdz 290, kuru vidū ir vairāki desmiti ārzemnieku, bet vēl vairāk nekā 500 cilvēki guvuši ievainojumus.

Neviens atbildību par uzbrukumiem nav uzņēmies, taču policija pirmdien pavēstīja, ka aizturēti 24 aizdomās turamie, kas visi ir Šrilankas pilsoņi.

Valdība paziņoja, ka aiz uzbrukumiem stāv vietējais radikālais islāmistu grupējums "National Thowheeth Jama'ath" (NTJ).

Kā ziņots, eksplozijas svētdien gandrīz vienlaikus notika trīs baznīcās, kad tur norisinājās Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Uzbrukumi notikuši Sv. Antonija katoļu baznīcai galvaspilsētā Kolombo, Sv. Sebastiāna katoļu baznīcai valsts rietumu pilsētā Negombo, kurā vairākums iedzīvotāju ir katoļi, kā arī evaņģēlisko kristiešu Ciānas baznīcai Batikaloā valsts austrumos.

Eksplozijas notikušas pieczvaigžņu viesnīcās "Cinnamon Grand", "Kingsbury" un "Shangri-La", kas visas atrodas Kolombo centrā, un kurās mēdz apmesties daudz ārzemnieku.

Pēc Šrilankas Ārlietu ministrijas datiem, starp bojāgājušajiem ir vismaz 37 ārzemnieki - ASV, Bangladešas, Indijas, Japānas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Pakistānas, Portugāles un Turcijas pilsoņi. Savukārt Dānijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka starp bojāgājušajiem ir trīs Dānijas pilsoņi. Slimnīcās atrodas vismaz 19 ievainoti ārvalstnieki.

Uz augšu
Back