Opozīcijai neizdodas Rosļikovu gāzt no Rīgas attīstības komitejas vadītāja amata
Papildināts

Aleksejs Rosļikovs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Ar Rīgas domes valdošās koalīcijas deputātu atbalstu Aleksejs Rosļikovs (S) trešdien saglabāja Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amatu.

Pēc opozīcijas partiju ierosinājuma komitejas deputāti trešdien ārkārtas sēdē sprieda par komitejas vadītāja atbrīvošanu no amata.

Kā ziņotājs šajā jautājumā bija deputāts Olafs Pulks (V), kura skatījumā cilvēks, kurš ir iesaistīts kriminālprocesā par nacionālā un etniskā naida kurināšanu, nevar vadīt Pilsētas attīstības komiteju. "Tur ir jābūt nulles tolerancei, lai šādu situāciju turpinātu. Notikušais ir iedragājis Rosļikova, komitejas un visas domes reputāciju," paziņoja Pulks.

Uz sēdi ieradies bija arī pats Rosļikovs, kurš uzsvēra, ka pret viņu neesot ierosināts nekāds kriminālprocess un neesot piemērots aizliegums veikt darba pienākumus, tādējādi viņš var pilnvērtīgi turpināt vadīt komiteju.

Rosļikovs stāstīja, ka šodien viņam bijusi "solīda saruna" ar Valsts drošības dienesta (VDD) darbiniekiem. "VDD pārstāvjiem bija jautājumi, uz kuriem es sniedzu atbildes. Taču jāsaprot, ka politiķa profesija vienmēr būs saistīta ar paaugstinātu interesi no tiesībsargājošo struktūru puses," sacīja politiķis.

Neraugoties uz opozīcijas argumentiem, koalīcija nobalsoja par to, lai Rosļikovs paliktu amatā.

Rosļikovs uzsvēra, ka nav tiesīgs izpaust sīkāku informāciju par VDD ierosināto kriminālprocesu, tādēļ nevar atklāt, ar ko tieši izmeklēšana saistīta.

Politiķis uzsvēra, ka VDD viņam nav piemērojis aizliegumu veikt darba pienākumus.

Deputāts stāstīja, ka VDD darbinieki kratīšanu laikā izturējušies "solīdi" un nekādu pārpratumu nav bijis. Tāpat viņš sacīja, - ja būs nepieciešams, viņš ir gatavs atkārtoti doties uz VDD un sniegt papildus informāciju.

Kā ziņots, Rosļikova kabinetā trešdien tika veikta kratīšana VDD sāktā kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu.

Aģentūra LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VDD veiktās darbības saistītas ar šī gada februārī izplatītajām skrejlapām, uz kurām pausts aicinājums ierasties uz partijas "Saskaņa" atbalsta mītiņu. Sociālajos tīklos toreiz izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem tika izplatītas lapiņas, kurās redzams nu jau atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: "Tāpēc, ka krievs".

Uz augšu