ASV tiesa Krievijas aģentei Butinai piespriež 18 mēnešus cietumā

Marija Butina

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV tiesa piespriedusi 18 mēnešus cietumā Krievijas pilsonei Marinai Butinai, kas atzinusi, ka darbojusies kā slepenā aģente Kremļa labā.

Butina atrodas apcietinājumā kopš aizturēšanas 2018.gada jūlijā, un apcietinājumā pavadītais laiks tiks iekļauts sodā. Pēc soda izciešanas Butina ir jādeportē, nosprieda ASV apgabala tiesnese Tanja Šutkana.

Tiesnese norādīja, ka šādu sodu piespriež, lai atspoguļotu pārkāpuma smagumu, kā arī lai sekmētu, ka citi no šādu nelikumību pastrādāšanas tiek atturēti.

Butina pērn atzina vainu apsūdzībās par sazvērestību, kā arī apstiprināja, ka viņa slepus vākusi operatīvo informāciju par Nacionālo Strēlnieku apvienību (NRA) un citām organizācijām bijušā Krievijas likumdevēja uzdevumā.

Butina atzina, ka viņai par savu rīcību ir kauns.

Kā janvārī ziņoja tīmekļa laikraksts "The Daily Beast", atsaucoties uz ASV izlūkdienestu atskaiti, Butinas iefiltrēšanas operācija ASV konservatīvā politiskā istablišmenta aprindās notikusi ar Kremļa ziņu un akceptu.

Butinas aizbildnis un operācijas iniciators bijis Krievijas Federācijas padomes bijušais priekšsēdētāja vietnieks un Krievijas Bankas bijušais priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Toršins.

Oficiālā Maskava, arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kategoriski noliedz, ka būtu līdzdarbojušies Krievijas pilsoņu centienos iefiltrēties NRA.

Butina, ASV tiesā decembrī parakstot vienošanos par atzīšanos, apliecinājusi, ka viņas darbības bijušas daļa no sazvērestības, lai nodibinātu neoficiālus kontaktus ar amerikāņiem, kas varētu ietekmēt ASV politiku.

Butina jūlijā tika aizturēta Vašingtonā. Viņa tika apsūdzēta, ka bez atbilstošas reģistrācijas darbojusies kā ārvalsts aģente ar mērķi sekmēt ASV Krievijas intereses.

Uz augšu