Putins paraksta "interneta izolācijas" likumu

TVNET
Putins paraksta "interneta izolācijas" likumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 40
Vladimirs Putins
Vladimirs Putins Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, kas paplašina valdības kontroli pār internetu, raisot bažas par plašu cenzūru, vēsta Krievijas medijs "Meduza".

Likums stāsies spēkā šā gada 1.novembrī.

Savukārt vairākas likuma normas, tostarp par nacionālo domēna vārdu sistēmu, sāks darboties sākot ar 2021.gadu.

Valsts dome šo likumprojektu apstiprināja 16.aprīlī, bet Federācijas padome – 22.aprīlī.

Likumprojektā paredzēts, ka interneta nodrošinātājiem jāuzstāda iekārtas, lai valstī caur serveriem vadītu Krievijas internetu. Tādējādi tiks palielinātas valsts aģentūru pilnvaras interneta kontrolē, bet tīmekļa lietotājiem būs grūtāk apiet valdības noteiktos ierobežojumus. Ciest var arī savienojumu kvalitāte, iepriekš vēstīja LETA.

Likumprojekta ierosinātāji skaidro, ka tas esot aizsardzības pasākums, gadījumā ja ASV vai kāda cita naidīga vara izlemtu atslēgt Krieviju no interneta.

Likumprojekta autori rosina radīt tehniskas iespējas, lai tīmekļa Krievijas segments varētu darboties autonomi no pārējā tīmekļa. Sistēmas darbu koordinēs valsts mediju uzraugs "Roskomnadzor", savukārt aizsardzības iekārtu uzstādīšanu un ekspluatāciju operatoru tīklos apstiprinās Krievijas valdība.

Likumprojekta kritiķi bažījas, ka šāds autonoms tīkls radīs totālas cenzūras iespējas tīmeklī. Vairākās Krievijas pilsētās notikuši akcijas interneta brīvības atbalstam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu