Ģirģens kā vienu no būtiskākajiem sasniegumiem līdzšinējā darbā min obligātu prasību policistiem pilnveidot zināšanas

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Atzīmējot 100 dienas kopš valdības apstiprināšanas, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) kā vienu no būtiskākajiem sasniegumiem uzskata obligātu prasību policistiem pilnveidot zināšanas, informēja ministra padomnieks Kārlis Miksons.

Valsts policijas darbiniekiem ieviesta obligāta prasība patstāvīgi Valsts policijas koledžas e-vidē pilnveidot zināšanas, tam velto ne mazāk kā 32 akadēmiskās mācību stundas gadā. Tāpat turpinās darbs pie tiesībaizsardzības iestāžu personāla tālākizglītības iespējām.

"Iekšlietu nozares stūrakmens ir augsti kvalificēti un izglītoti speciālisti. Sekmīgi apgūts apmācību kurss ļaus sasniegt augstākus kvalitātes standartus, bet sabiedrībai būs iespēja iegūt kvalitatīvākus pakalpojumus, kā arī obligātas apmācības stundas atstās pozitīvu iespaidu uz pirmstiesas izmeklēšanas gaitu un kvalitāti," uzsver iekšlietu ministrs.

Kā būtisku ieguldījumu sabiedrības un visas valsts labā ministrs akcentē cīņu ar iekšējo korupciju un negodprātīgiem darbiniekiem Iekšlietu ministrijas struktūrā. "Joprojām aktuāls ir manis sacītais, ka cīņa ar negodprātīgām valsts amatpersonām notiek augstākajā līmenī. Iekšējā drošības biroja veiktās aizturēšanas norāda uz to, ka riska grupā iekļauto personu monitorings sniedz pozitīvu rezultātu," norāda ministrs. Viņš piebilst, ka sāktā cīņa ar negodprātīgām personām norāda arī uz ēnu ekonomikas apmēru samazināšanu un godīgas konkurences veicināšanu gan darbinieku, gan arī iestāžu starpā.

Ministrs arī uzsver, ka ir veikts arī nozīmīgs darbs sabiedrības drošības garantēšanai, izvairoties no potenciālas traģēdijas, reaģējot uz agrīniem brīdinājumiem par Augusta Deglava tilta stāvokli.

Ģirģens arī pauž, ka 100 dienās ministra amatā ir lielu uzmanību vērsis tieši uz apstākļiem, kādos ikdienā strādā dažādi iekšlietu dienesti. Lielākais investīciju apjoms nepieciešams Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta telpu sakārtošanai, tad seko Valsts policija un Valsts robežsardze. Tāpēc ir sākts darbs pie priekšlikumu veidošanas, lai veiktu izmaiņas tiesību aktos ar mērķi iesaistīt pašvaldības atbalsta sniegšanai pasākumu īstenošanā, kas ir saistīti ar tiesībsargājošo iestāžu infrastruktūras sakārtošanu.

Iekšlietu ministrs kā būtisku padarīto darbu uzsver arī noslēgto sadarbības memorandu starp Iekšlietu un Tieslietu ministrijām, īstenojot Valdības rīcības plānā noteiktos uzdevumus.

Ģirģens pauž, ka pirmās 100 dienas ir pilnīgi pietiekami, lai varētu sekmīgi aptvert esošo situāciju, bet vēl nepieciešams laiks, lai rastu risinājumus vairāku gadu garumā ieilgušām problēmām.

"Šajā laika posmā mēs nevaram krasi izmainīt sabiedrības viedokli pret kādu iestādi. Darāmā ir ļoti daudz, tāpēc mēs strādājam pie tā, lai spētu atrisināt, piemēram, darba apstākļus iekšlietu struktūrā strādājošajiem. Daudzas lietas atduras pret nepietiekamo finansējumu, bet pašlaik mēs darām visu, lai finansējumu pārdalītu," analizējot pirmās 100 darba dienas valdībā, norāda ministrs.

Tāpat viņš min nepieciešamību pēc domāšanas maiņas, paredzot prioritāšu sarakstā ierindot arī iekšējās drošības politiku. Ministrs uzsver, ka bez sabiedriskās drošības, kārtības un ar sabrukušu infrastruktūru nav iespējams cīnīties ar organizēto noziedzību un valstij nav attīstības perspektīvas.

Uz augšu