Zemkopības ministrija simtgades svinībām izlietojusi par 7335 eiro vairāk nekā plānots

Zemeņu torte. FOTO: Ieva Čīka/LETA

Zemkopības ministrijas (ZM) organizētajiem simtgades svinību pasākumiem tika izlietots par 7335 eiro vairāk budžeta līdzekļu nekā bija paredzēts Simtgades Nacionālajā plānā, revīzijas ziņojumā par ZM 2018.gada pārskatu konstatējusi Valsts kontrole (VK).

VK norāda, ka revīzijā netika konstatētas būtiskas neatbilstības attiecībā uz simtgades svinību nodrošināšanas izdevumiem. ZM organizētie simtgades svinību pasākumi norisinājās plānotajā laikā un tiem plānotais un piešķirtais finansējums 313 330 eiro apmērā tika izlietots normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un atbilstoši izdevumu tāmē paredzētajam. Tomēr simtgades svinībām tika izlietots par 7335 eiro vairāk nekā paredzēts Simtgades Nacionālā plāna budžetā.

VK norāda, ka simtgades pasākumu plānā 2017.-2021.gadam ir iekļautas divas aktivitātes ar kopējo finansējumu 306 000 eiro apmērā, par kuru īstenošanu bija atbildīga ZM. Tostarp pasākuma "Lauki ienāk pilsētā" īstenošanai pērn tika izmantoti 299 995 eiro un pasākuma "Miera maize" īstenošanai izlietoti 13 335 eiro, kas ir par 7335 eiro vairāk nekā plānots.

ZM skaidrojumā VK norādījusi, ka sākotnējās tāmes veidošanas brīdī 2016.gada rudenī vēl nebija detalizēti izstrādāta pasākuma programma, kā arī nebija zināms precīzs dalībnieku skaits, tādēļ aprēķini bija provizoriski.

Tikmēr VK revīzijas ziņojumā norāda, lai arī pārsniegtā summa nav būtiska, VK revidentu ieskatā šāda kļūda liecina par nepilnībām pasākuma izdevumu plānošanas procesā.

Uz augšu
Back