Zelenskis aicina ASV un ES pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Volodimirs Zelenskis

FOTO: Reuters/ScanPix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien tiekoties ar ASV un Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem, mudināja pastiprināt sankcijas pret Krieviju, teikts paziņojumā medijiem, kas publicēts prezidenta oficiālajā mājaslapā.

"ASV Ukrainai ir spēcīgs un ļoti nopietns partneris, pirmkārt, centienos pārvarēt Krievijas agresiju. Patstāvīgi pārvarēt Krievijas agresiju Donbasā un Krimā mēs nespēsim, tāpēc mums ir vajadzīga jūsu palīdzība.

Vēlos aicināt, lai ASV turpina sankciju pastiprināšanu pret Krieviju," inaugurācijas dienā tiekoties ar ASV administrācijas un Kongresa pārstāvjiem, sacīja Zelenskis.

VIDEO: Zelenska inaugurācija

Viņš pateicās Vašingtonai par atbalstu un norādīja, ka Ukrainas reformēšana notiks paralēli ar ugunspārtraukšanu Donbasā.

Sarunās ar Zelenski piedalījās ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs, ASV īpašais pārstāvis Ukrainas jautājumos Kurts Volkers un senators Rons Džonsons.

Zelenskis pirmdien tikās arī ar Eiropas Komisijas viceprezidentu enerģētikas savienības jautājumos Marošu Šefčoviču.

Sarunas gaitā Zelenskis sacīja, ka arī turpmāk cer uz ES atbalstu sarunās ar Krieviju gāzes jautājumā, kā arī uzsvēra, ka svarīga ir sankciju pastiprināšana pret Krieviju.

"Tas Ukrainai un tiem cilvēkiem, kurus mēs zaudējam Donbasā, ir vitāli svarīgi," sacīja prezidents.

Valsts ir "gatava pareiziem, godīgiem soļiem iet uz ES", viņš piebilda.

Zelenskim bijušas tikšanās arī ar Baltijas valstu, Ungārijas un Gruzijas prezidentiem.

Uz augšu