T, 17.08.2022.

Tehniskie traucējumi EP vēlēšanās šodien lieguši nobalsot vairākiem simtiem uz iecirkni atnākušo vēlētāju

TVNET/LETA
Tehniskie traucējumi EP vēlēšanās šodien lieguši nobalsot vairākiem simtiem uz iecirkni atnākušo vēlētāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Zane Bitere/LETA

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējā balsošanā, šodien nācies pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Nobalsot nav izdevies tiem, kuri izvēlējušies doties uz iecirkņiem, kuros paši iepriekš nav reģistrējušies. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka, piemēram, 142.vēlēšanu iecirknī, kas izvietots Rīgas Kongresu namā, līdz plkst.11 vēlējās balsot aptuveni 100 pilsoņi, kuri reģistrējušies balsošanai citā iecirknī.

Līdzīgi aptuveni 140 vēlēt gribētāji tehnisko traucējumu dēļ nevarēja nodot savu balsi 1.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā.

Savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kurā atrodas 3.vēlēšanu iecirknis, rīta pusē bija izveidojusies neliela rinda ar tajā nereģistrētiem vēlētājiem, kuri gribēja nobalsot. Tomēr, iecirkņa pārstāvei norādot, ka nav zināms, kad sistēmas darbība tiks atjaunota, vairāki cilvēki iecirkni pameta.

Iecirkņu pārstāvji pēcāk aicināja iedzīvotājus nākt citā laikā vai arī doties uz savu iecirkni.

Kā ziņots, saistībā ar konstatētajiem traucējumiem EP vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā CVK aicināja šodien līdz plkst.12 iedzīvotājus doties balsot tikai uz savu vēlēšanu iecirkni, aģentūru LETA informēja komisijas pārstāve Līva Laizāne.

Viņa norādīja, ka šorīt konstatēto traucējumu dēļ šobrīd nav iespējams vēlēt citā iecirknī.

Laizāne norādīja, ka nobalsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt no plkst.10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25.maijā, no plkst.7 līdz 20.

Pēc Laizānes paustā, iespējamais sistēmas traucējumu iemesls tiek apzināts, visdrīzāk tas saistīts ar naktī uzstādītajiem sistēmas atjaunojumiem.

Vienlaikus par iespējas balsot citā iecirknī atjaunošanu CVK informēs atsevišķi, piebilda Laizāne. Iespēja vēlēt citā iecirknī ir tikai iepriekšējās balsošanas dienās. Sestdien varēs balsot tikai iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts.

Kā ziņots, sistēmas traucējumu dēļ šorīt nav iespējams nobalsot EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kas ieradušies nobalsot iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, problēmas saistītas ar sistēmas atjaunināšanu. Viņa norādīja, ka šobrīd norit darbs, lai problēmas atrisinātu.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie.

Ceturtdien visi 954 vēlēšanu iecirkņi Latvijā ir atvērti no plkst.9 līdz 12. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien. Savukārt vēlēšanu pamatdiena sestdiena.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu