50 bērni izglābti no starptautiska pedofilu tīkla ķetnām

FOTO: Reuters/ScanPix

Interpola izmeklēšanā atklāts plašs, starptautisks pedofilu tīkls, kas darbojās Taizemē, Austrālijā un ASV. No pāridarītājiem izglābti 50 bērni, bet deviņi cilvēki apcietināti, ziņo raidorganizācija BBC.

2017.gadā tika sākta izmeklēšana par materiāliem, kas tika izplatīti "tumšajā tīmeklī". Šo interneta "melno tirgu" izmanto apmēram 63 000 cilvēku visā pasaulē.

Likumsargi uzskata, ka pedofilu tīkls pastrādājis noziegumus pret vēl apmēram 100 bērniem, kurus pagaidām nav izdevies identificēt.

Izmeklēšana "Blackwrist" sākās, kad Interpols "tumšajā tīmeklī" uzgāja fotogrāfijas, kurās redzama vēl 13 gadu vecumu nesasniegušu zēnu seksuāla izmantošana. Pavisam tika uzietas 11 zēnu fotogrāfijas.

ASV noteica "tumšā tīmekļa" vietnes, kurā fotogrāfijas bija augšuplādētas, IP adresi. Mājaslapā ik nedēļu parādījās jauni attēli. Daudzos no tiem cietušo sejas bija slēptas, tāpēc policijai ir grūtības identificēt visus upurus.

Pirmie aresti tika izdarīti pagājušogad. Vietnes galveno administratoru Montri Salangamu aizturēja Taizemē, bet vēl vienu administratoru Rueču Tokpucu - Austrālijā.

Salangams seksuāli izmantoja vienu no saviem radu bērniem. Viņam Taizemē tika piespriests 146 gadu cietumsods, savukārt viņa līdzzinātājs, bērnudārza audzinātājs, tika notiesāts uz 36 gadiem.

Tokpucam pagājušonedēļ tika piespriests 40 gadu cietumsods. Viņš atzina vainu 51 nodarījumā pret 11 zīdaiņiem un puikām. Tas ir bargākais sods, kas Austrālijā jebkad piespriests par pedofiliju.

Tokpuca elektroniskajās ierīcēs tika atrasti tūkstošiem attēlu, kas uzņemti Taizemē un Austrālijā. Jaunākais identificētais upuris tolaik bija vien 15 mēnešus vecs.

"Tu esi bērna ļaunākais murgs, tu esi katra vecāka bieds, tu esi drauds sabiedrībai," sacīja Adelaidas tiesnesis Līsls Čapmans.

Pārējo aizturēto identitātes pagaidām nav atklātas, taču daži no tiem atrodas ASV un pirms aresta strādāja amatos, kuri bauda lielu sabiedrības uzticēšanos.

Uz augšu