Zatlers: Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektu plānots pabeigt līdz 2020.gada 18.novembrim

Bijušais Valsts prezidents un Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers FOTO: Ieva Čīka / LETA

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektu plānots pabeigt līdz 2020.gada 18.novembrim, informē bijušais Valsts prezidents un Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers.

Par būtisku Zatlers uzskata ievērot pieminekļa aizsardzības labo praksi, tāpēc jāsadarbojas ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi. Ikdienā pieminekļa uzturēšanu veiks Rīgas pieminekļu uzturēšanas aģentūra un apsaimniekotājs. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondam jānodarbojas ar projekta apspriedi un realizāciju, sacīja bijušais valsts prezidents.

Noslēgtais līgums risina konceptuālus jautājumus un nostiprina sadarbības principus, par kuriem puses vienosies realizācijas gaitā. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds ir apņēmies izstrādāt projektu, vākt finansiālos līdzekļus ziedojumu veidā un informēt sabiedrību par projekta izstrādes gaitu, apgalvo zvērināts advokāts un Brīvības pieminekļa fonda valdes loceklis Sandis Bērtaitis.

Izstrādāts optometrisks trīs dimensiju modelis, kas ir priekšnoteikums apgaismojuma projektēšanai un ierīkošanai.

Pašlaik pieminekļa izgaismošanas projektam saziedoti 16 633 eiro, starp juridisko personu ziedotājiem ir arī AS "Swedbank".

Sadarbības projektu savstarpēji noslēdza Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds, kuru pārstāvēja Zatlers, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, kuru pārstāvēja Juris Dambis, Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda valdes loceklis un pieminekļa izgaismošanas fonda loceklis Pēteris Cielavs un Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pieminekļu aģentūra", kuru pārstāvēja Guntis Gailītis.

Pieminekli nepieciešams uzturēt labā tehniskā stāvoklī, jo tas ir restaurēts, aprūpēts un ir nepieciešams to izgaismot. Ideja aizstāt izgaismošanas projektu un izlikt prožektorus, kas apspīd pieminekli, nav risinājums, jo 2006.gadā tas ticis mēģināts, bet rezultāts bijis apgaismošana, ne izgaismošana, pauž Gailītis.

Pieminekli plānots izgaismot katru dienu, bet tam būs trīs dažādas noskaņas - ikdienas apgaismojums, kas iedegsies līdz ar tumšā laika iestāšanos, svētku izgaismojums, kuru izmantos valsts svētkos vai citos svinīgos pasākumos, arī ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos, kā arī īpašais apgaismojums, kas radīs brīnumainu un māksliniecisku noskaņu.

Uz augšu
Back