Telavivā notiek Tuvajos Austrumos lielākais seksuālo minoritāšu praids

Members of the Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender (LGBT) community take part in the annual Pride Parade in London on July 7, 2018. / AFP PHOTO / Tolga AKMEN

FOTO: TOLGA AKMEN / AFP

Desmitiem tūkstoši svinētāju piektdien pulcējās Izraēlas piejūras pilsētā Telavivā, lai piedalītos Tuvajos Austrumos lielākajā seksuālo minoritāšu praida pasākumā.

Vīrieši un sievietes krāšņos tērpos, tostarp sambas dejotāju tērpos, devās gājienā pa pilsētas ielām.

Viena no braucošajām platformām, uz kurām atradās gājiena dalībnieki, atgādināja sporta zāli ar muskuļotiem jauniem vīriešiem īsbiksēs, bet uz citas bija bundzinieki un dejotāji.

Skaļruņos bija dzirdami deju ritmi un pagājušajā mēnesī Telavivā notikušā Eirovīzijas dziesmu konkursa favorītu skaņdarbi.

Gaisa temperatūra Telavivā piektdien sasniedz 28 grādus pēc Celsija skalas, tādēļ lielākā daļa svinētāju ir pieticīgi ģērbušies.

Seksuālo minoritāšu karogi varavīksnes krāsās plīvoja līdzās Izraēlas un ASV karogiem.

Telavivas centra ielas piektdienas pēcpusdienā ir slēgtas satiksmei, bet policija paziņojusi, ka simtiem policistu apsargās praida gājiena maršrutu.

Organizatori prognozēja, ka pasākumā piedalīsies vismaz 250 tūkstoši cilvēku, bet policija pagaidām nav publicējusi savas aplēses.

Pēc gājiena gaidāma krāšņa pludmales ballīte saulrietā.

Izraēla ir viena no homoseksualitātei atvērtākajām valstīm Tuvajos Austrumos, un homoseksuāļu kopiena valstī ir liela un ietekmīga.

Pagājušajā nedēļā premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņoja par pirmā valdības ministra, kas publiski paziņojis par savu homoseksualitāti, iecelšanu amatā.

Daudzi analītiķi gan Amira Ohanas iecelšanu tieslietu ministra amatā neilgi pirms 17.septembrī gaidāmajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām raksturo kā klaju politisku aprēķinu, jo Ohana ir paudis atbalstu ierosinājumam, kas sniegtu Netanjahu tiesisko imunitāti pret kriminālvajāšanu.

Netanjahu tuvākajā laikā draud apsūdzības korupcijā.

2015.gada praids konservatīvajā Jeruzalemē beidzās ar traģēdiju, kad ultraortodoksāls ebrejs iekļuva starp gājiena dalībniekiem un nodūra 16 gadus vecu meiteni un ievainoja vairākus citus cilvēkus.

Uz augšu