Uz pirmo sesiju sanāks jaunievēlētais Eiropas Parlaments

Uz pirmo sesiju sanāks jaunievēlētais Eiropas Parlaments

FOTO: AFP / Scanpix

Otrdien sāksies jaunievēlētā Eiropas Parlamenta (EP) devītā sasaukuma pirmā plenārsesija, liecina EP mājaslapā publicētā informācija.

Pasākums tiks atklāts plkst.11 pēc Latvijas laika, aģentūru LETA informēja EP pārstāvis Jānis Krastiņš.

Trešdien, 3.jūlijā, deputāti vēlēs EP priekšsēdētāju uz divarpus gadu termiņu.

EP priekšsēdētāja amata kandidātu var izvirzīt politiskā grupa vai vismaz 38 jeb 5% no deputātiem. Ievēlēšana notiek aizklātā balsojumā, un vēlēšanas var notikt līdz četrām balsošanas kārtām.

Tāpat plānots ievēlēt 14 priekšsēdētāja vietniekus, kuri palīdz priekšsēdētājam pildīt viņa pienākumus, piemēram, vadīt plenārsēdes vai pārstāvēt parlamentu attiecībās ar citām institūcijām. Pieci deputāti tiks ievēlēti kvestoru amatā, kuru uzdevums būs risināt EP administratīvos jautājumus, kas tiešā veidā skar EP deputātus.

Trešdien, 3.jūlijā, EP balsos arī par pastāvīgo komiteju un apakškomiteju skaitlisko sastāvu. Par deputātu nomināciju darbam komitejās lems politiskās grupas, par ko tajā pašā dienā tiks paziņots plenārsēdē.

Ceturtdien, 4.jūlijā, no rīta deputāti apspriedīs iepriekš notikušo Eiropas Savienības (ES) valdību un valstu vadītāju samitu iznākumu, kurā valstu līderi apspriež iespējamos kandidātus ES institūciju vadītāju amatiem.

Ceturtdienas debatē piedalīsies ES Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Jaunajā EP sasaukumā no Latvijas darbu sāks "Jaunās Vienotības" deputāti Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, "Saskaņas" deputāti Nils Ušakovs un Andris Ameriks, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti Roberts Zīle un Dace Melbārde, kā arī apvienības "Attīstībai/Par!" deputāts Ivars Ijabs un "Latvijas Krievu savienības" deputāte Tatjana Ždanoka.

Uz augšu