ASV Meksikas līča piekrastei tuvojas viesuļvētra ar spēcīgu un ilgstošu lietu

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Vētra "Barry" ("Berijs") sasniegusi pirmās kategorijas viesuļvētras stiprumu un tuvojas ASV Luiziānas štata piekrastei ar spēcīgu un ilgstošu lietu, sestdien paziņoja ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs.

Tropiskās vētras vēja brāzmas sasniegušas 34 metrus sekundē, liecina centra jaunākie dati.

ASV Nacionālais Meteoroloģijas dienests brīdināja, ka potenciāli dzīvības apdraudošā vētra sasniegs Luiziānas un Misisipi štatu piekrastes reģionus, kur gaidāms spēcīgs lietus, plūdi un vējš, kas var sagāzt kokus un elektropārvades līnijas.

Amatpersonas lēš, ka viesuļvētra sauszemi sasniegs netālu no Morgansitijas, kas atrodas uz rietumiem no Ņūorleānas. Mazpilsētā kopš sestdienas rīta ir izsludināta komandantstunda.

Lai gan "Berijs" varētu nesasniegt lielu spēku, vētra var nes neierasti spēcīgu lietu.

Vētra pārvietojas lēnām, tādēļ lietus varētu turpināties visu nedēļas nogali. Dažviet Luiziānas štatā gaidāmi 250-500 milimetri lietus.

Prezidents Donalds Tramps apstiprinājis Luiziānas štata gubernatora Džona Bela Edvardsa lūgumu izsludināt ārkārtas stāvokli štatā. Dažviet jau ir noteikta obligāta evakuācija.

Ārkārtas stāvoklis izsludināts arī Misisipi štatā.

Vētra varētu skart vairākus Meksikas līča piekrastes štatus, kur jau dažviet tuvojošās vētras dēļ ir pārrauta elektroapgāde un sācies lietus un applūdušas zemākās teritorijas.

Viesuļvētra "Katrīna" 2005.gadā Meksikas līčā piekrastes štatus sasniedza kā piektās kategorijas viesuļvētra, izraisot plūdus un prasot vairāk nekā 1800 dzīvību.

Uz augšu