Rugājos un Zilupē konsekrētas divas jaunas katoļu baznīcas

TVNET/LETA
Rugājos un Zilupē konsekrētas divas jaunas katoļu baznīcas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Zbigņevs Stankevičs
Zbigņevs Stankevičs Foto: kadrs no video

Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis konsekrējis divas jaunas katoļu baznīcas - 14.jūlijā tika konsekrēta Rugāju Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Sirds baznīca un 21.jūlijā - Zilupes Vissvētākās Jēzus Sirds dievnams, informē Latvijas Romas katoļu baznīca.

Baznīcā sacīja, ka 20.gadsimta 30.gadu otrajā pusē toreizējais draudzes prāvests sācis domāt par baznīcas celtniecību. Vispirms tika izveidota draudzes māja un ērģelnieka māja, kūts un šķūnis. Vietā, kur tika iecerēta baznīca, tika uzstādīts krusts, savesti būvmateriāli, tomēr, sākoties II Pasaules karam, būvniecības darbi apstājās. Tāpēc par baznīcu tika pārveidota draudzes māja, ierīkojot tajā altāri un kora telpas. Dievkalpojumi šajās telpās notikuši jau kopš 1941.gada.

2012.gadā atsākās pirms 80 gadiem iecerētās baznīcas celtniecība. 2013.gada septembrī uz jaunā dievnama jumta tika uzstādīts Andra Borovika Ludzā izgatavotais tērauda krusts, savukārt tagad telpas pēc būvniecības darbiem kļuvušas gaišākas un plašākas, kā arī dievnama telpas tika nosiltinātas, lai ziemā apmeklētājiem nebūtu jāsalst.

Zilupes katoļi jau piecus gadus ar nepacietību gaidīja jauna dievnama celtniecības pabeigšanu vecās baznīcas vietā, apgalvoja Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Filipenoks. 2013.gadā tika novērtēts vecās koka baznīcas tehniskais stāvoklis un konstatēts, ka ēka ir ekspluatācijai bīstama un arī atjaunot to nav iespējams, tāpēc bīskaps Bulis pieņēma lēmumu veco baznīcu nojaukt un tās vietā celt jaunu. Zilupes vecā koka baznīca tika demontēta 2014.gada 23.maijā.

Zilupes jaunā baznīca ir celta no sarkanajiem ķieģeļiem, to rotā viens tornis un iekštelpās ir izveidoti oša koka altāri. No vecās baznīcas ir pārnesti liturģiskie priekšmeti un svētbildes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu