Pk, 7.10.2022.

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Volkinšteinu un divām citām personām

TVNET/LTV
KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Volkinšteinu un divām citām personām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Igors Volkinšteins
Igors Volkinšteins Foto: Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu un viņa ģimenes locekļiem aizdomās par RS degvielas kartes, iespējams, nelikumīgu izmantošanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB, neminot aizdomās turēto vārdus, aģentūru LETA informēja, ka amatpersonu rosināts apsūdzēt par nelikumīgu darbību ar maksāšanas līdzekļiem atbalstīšanu, savukārt divas privātpersonas rosināts apsūdzēt par nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem.

KNAB sagatavotā infografika liecina, ka RS amatpersona, iespējams, darba piešķirto norēķinu karti degvielas iegādei ir nodevusi divām fiziskām personām, kuras par RS līdzekļiem uzpildīja degvielu personīgajās automašīnās. Pēc tam RS amatpersona aizpildīja dokumentu, kurā nepatiesi norādījusi, ka līdzekļi izmantoti RS vajadzībām.

Pēc biroja aplēsēm, kopumā degviela šādi iepildīta par 1574 eiro.

Viena aizdomās turētā fiziskā persona KNAB paziņojumā apzīmēta ar pudeles un glāzes ikonu, bet otra fiziska persona apzīmēta ar cilvēka un manekena ikonu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ar pudeles un glāzes ikonu domāts Volkinšteina dēls Jānis Volkinšteins, kuram pieder vīna bārs "Vieta" un citi ar vīna biznesu saistīti uzņēmumi. Savukārt ar cilvēka un manekena ikonu apzīmēta Jāņa sieva Jūlija Volkinšteine, kurai atbilstoši "firmas.lv" informācijai pieder ar modes biznesu saistīts uzņēmums.

Igora Volkinšteina advokāts Ainārs Vīnkalns aģentūrai LETA jebkādus komentārus sniegt atteicās.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai, kurai tagad būs jāizlemj, vai celt apsūdzības.

"Rīgas satiksmes" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins ir viens no aizdomās turētajiem SIA "Rīgas satiksme" iepirkuma lietā, un, visticamāk, aizdomas par RS degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu KNAB radušās, tieši izmeklējot iepirkumu lietu. Volkinšteins uz laiku bija apcietināts, bet tagad viņš ir atbrīvots pret 100 000 eiro drošības naudu.

KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka Igoram Volkinšteinam bijusi "savedēja loma" - viņam esot bijis "jānosēdina pie viena galda" gan transportlīdzekļu ražotāji, gan personas, kurām bija jāslēpj kukuļa pēdas, lai viss ritētu pēc iepriekš norunāta scenārija. Pēc raidījuma ziņām, autobusu, trolejbusu un tramvaju ražotāju pārstāvju tikšanās ar kukuļa shēmu autoriem Rīgā parasti notikušas Volkinšteina dēla Jāņa vīna bārā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu