Turcija un ASV vienojas par kopīgas drošības zonas izveidošanu Sīrijas ziemeļos

Turcijas karogs uz prāmja Bosfora Zelta raga llīcī.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Turcija un Savienotās Valstis trešdien vienojušās kopīgi izveidot drošības zonu Sīrijas ziemeļos. Turcija un ASV vienojušās pēc iespējas ātrāk izveidot kopīgu operāciju centru Turcijā, lai koordinētu drošības zonas izveidošanu, paziņojušas Turcijas Aizsardzības ministrija un ASV vēstniecība Ankarā.

Abas valstis vienojušās, ka drošības zona kļūs par miera koridoru, un viens no mērķiem ir arī Turcijā esošo sīriešu bēgļu nosūtīšana atpakaļ uz mājām.

Kad un kā drošības zona tiks izveidota, pagaidām nav skaidrs.

Turcija jau sen vēlas drošības zonas izveidošanu Sīrijas ziemeļos, lai ierobežotu bēgļu plūsmu no Sīrijas uz Turciju un padzītu kurdu grupējumu "Tautas aizsardzības vienības" (YPG) no Turcijas pierobežas.

Neraugoties uz to, ka YPG bijusi izšķiroša loma uzvarās Sīrijā karā pret teroristu grupējumu "Islāma valsts", un to, ka Vašingtona Sīrijas kurdu kaujiniekus uzskata par sabiedrotajiem un tos militāri atbalstījusi, Ankara YPG dēvē par Turcijā ārpus likuma izsludinātā bruņotā separātistu grupējuma "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK) atzaru un uzskata YPG par teroristu organizāciju.

ASV Aizsardzības ministrijas amatpersonas kopš pirmdienas Ankarā risina sarunas ar Turcijas kolēģiem ar mērķi novērst Turcijas uzbrukumu kurdu kaujiniekiem Sīrijā.

Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars šodien izteicās, ka Ankara vēlas, lai drošības zona būtu 40 kilometrus plata un lai ASV un Turcijas karavīri kopīgiem spēkiem atbruņotu un aizvāktu YPG kaujiniekus no Sīrijas ziemeļiem.

Uz augšu
Back